Ужгородський національний університет у Закарпатті запрошує абітурієнтів Сумщини
Абітурієнтам, котрі хочуть наблизитися до Європи.
Ужгородський національний університет у Закарпатті – єдиний в Україні Виш, з вікон аудиторії якого видно ЄС – села і міста Словаччини. Бо основні будівлі Вузу знаходяться майже на кордоні зі Словаччиною. А ще студенти УжНУ на вікенди їздять з викладачами електричкою до Будапешта (320 км. від Ужгорода, Ніредьгазу – 80 км., у Кошице – 87 км, у Відень – 500 км). А ще в Закарпатті – теплий клімат, взимку у шубах і кожухах нема потреби, а влітку – тут найшвидше продають найдешевшу клубніку, персики, виноград. Рай для любителів гірських лиж – до гірськолижних витягів – 60 км. від м. Ужгорода. Ціна на витяги – найдешевша в Україні. Влітку – гірські велотреки, пара планеризм, сплави гірськими річками. А ще Ужгород – дуже симпатичне старовинне місто на річці Уж з найдовшою липовою алеєю на набережній Незалежності.
Одним із наймобільніших факультетів Вишу, студенти якого найбільше подорожують світами – це факультет іноземної філології. Про свій факультет розповідає його декан – американіст-літературознавець Михайло Рошко:
– На факультеті іноземної філології студенти вивчають іноземні мови і літератури, зокрема англійську/американську, німецьку, французьку та румунську. Випусники отримують диплом філолога – викладача двох іноземних мов і зарубіжної літератури, або філолога – перекладача. На першу мову абітурієнт поступає, а другу обирає на початку першого курсу. Наприклад: французький філолог обирає як другу англійську мову і стає викладачем французької, англійської мов і зарубіжної літератури. Знання сучасних європейських мов і літератур відкриває двері у світ Західної Європи і Америки. До речі, наші студенти масово їздять на літні та зимові стажування до США і Німеччини за різними програмами. Так само мають можливість протягом навчання на бакалавраті два семестри безкоштовно навчатися в Поморській академії м. Слупськ у Польщі, пройдені там предмети ми їм зараховуємо. Маємо договір з Румунськими університетами. До речі навчальний процес кожного факультету залежить від трьох головних складових: викладача, студента і матеріалу навчання. Викладачі у нас блискучі, маємо найкращих в області синхронних перекладачів. Студенти сильні. Про це свідчить те, що за останні п’ять років на всеукраїнських студентських олімпіадах у Києві серед студентів англійської філології студенти нашого факультету три рази виборювали призові місця (2 ге, 3-тє і навіть перше місце в Україні). Про рівень навчання на нашому факультеті, якому минулої осені виповнилось 50 років, свідчить і те, що наші випускники займають провідні посади в багатьох ВУЗах України: це директор інституту іноземних мов Київського Національного Авіаційного університету професор Артур Гудманян, завідувач кафедри зарубіжної літератури КНУ ім.. Т.Г.Шевченка професор Іван Мегела, декан факультету іноземної філології Дрогобичського педагогічного університету професор Кемінь, завідувач кафедри прикладної лінгвістики Східно-Європейського університету (Луцьк) професор Ірина Біскуп, завідувач кафедри німецької філології Дрогобицького університету професор Микола Зимомря та багато ін.
Наші випускники як правило добре влаштовуються. Про це свідчить уже те, що цього навчального року на нашому факультеті вперше серед факультетів УжНУ відбулася зустріч-презентація роботодавців зі студентами випускних курсів, на якій представники різних організацій, фірм та закладів (мовні курси, айтішні фірми, колл-центри, освітні заклади) представляли свої переваги і вимоги до майбутніх працівників і шукали собі працівників серед кращих студентів. Загалом сьогодні знання провідних іноземних мов є ключем до успішного працевлаштування: хороші знавці мов (перекладачі, викладачі) сьогодні потрібні всюди і їх цінують. Наші випускники працюють у різних сферах: викладачами, перекладачами, на телебаченні, в туризмі, в дипломатичній службі тощо. Багато хто стає представниками зарубіжних фірм в Україні. Багато продовжують навчання за кордоном. Наприклад, багато наших випускників французького відділення продовжили безкоштовне навчання в провідних ВУЗах Франції, багато хто залишився там працювати, маємо навіть викладачку в Сорбонні. Те ж саме можна сказати і про випускників німецького відділення. Наша випускниця Оля Маринець працює на телебаченні в Чикаго (США), робить телепередачі з відомими кутюр’є і моделями світу, Оксана Луцишина викладає в університетах США, Стас Чепара працював в крутих готелях Туреччини з англомовними туристами, взагалі наші випускники працюють у США, Канаді, Німеччині, Австрії, Франції, Італії, Нідерландах, Данії, Швеції, Польщі, навіть у Японії та ОАЕ. І, зрештою, хорошим є варіант закінчити бакалаврат на нашому факультеті, досконало опанувати іноземні мови, а магістратуру обрати н аюридичному чи економічному факультеті, і ти станеш юристом, економістом чи соціологом з глибоким знанням іноземних мов і будеш у виграшному становищі серед юристів та економістів, наприклад.
– Яким є життя факультету поза навчанням? (Мова про вечори першокурсника чи дні факультету, пікніки, можливо, студенти самостійно влаштовують якісь акції чи флеш-моби, займаються благодійністю тощо)
– Життя веселе, у нас дуже класний студентський актив (голова студради факультету Яна Бічева, голова профбюро Лея Мотичка), активна заступник декана із виховної роботи Оксана Дацьо. У нас є традиційними дні першокурсника, міс факультету, дні іноземника, дні бограчу , тижні і дні англійської, німецької, французької та румунської мови тощо… І – постійний контакт із закордоном.
– Чому вважаєте варто вступити саме на ваш факультет?
– Світ стає дуже мобільним, Європа і Америка за останні 15 років стала дуже доступною, людина в пошуках хорошої вакансії мігрує світом, але щоб мати можливість бути успішним у будь-якій країні, необхідне перфектне володіння провідних іноземних мов (ті ж англійська, французька, німецька). Тоді ти в будь-якій країні – не людина другого сорту – ти знайдеш себе і успішно зреалізуєш… Через знання іноземних мов і літератур – до успіху у житті.
R