Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах знову перейменовують вулиці й побудують модульне містечко

3,258

Перша у новому році сесія Сумської міської ради пройшла під знаком повітряної тривоги 25 січня 2023 р. Депутати розглядали нагальні господарчі справи міської територіальної громади.
Депутати, серед іншого, вирішували фінансові, безпекові та організаційні питання.
Так, було виділені кошти на придбання магнітно-резонансного томографа для міської громади, адже зараз Суми не мають власного апарату МРТ. Голова Сумської МТГ Олександр ЛИСЕНКО повідомив, що встановити це обладнання планують у відділенні екстреної медичної допомоги центральної міської лікарні. Це буде останнім етапом у повному обладнанні відділення. ЦМЛ є пріоритетною лікарнею, у якій у поточному році планують виконати ремонт укриття та утеплення лікарні.

“Критичні рогаті”
Ще одне рішення, яке викликало запитання у містян – це віднесення КП «Електроавтотранс» до об’єктів критичної інфраструктури місцевого рівня. Такий статус дає підприємству право на пріоритетне забезпечення електроенергією і можливість збільшення кількості електротранспорту на маршрутах. Жителі міста у соціальних мережах пишуть, що замість того, аби випускати на лінії тролейбуси, міська влада могла б запропонувати АТ “Сумиобленерго” перерозподілити по житловому сектору електроенергію, яка використовується для тролейбусів. Містяни скаржаться, що “рогаті”, особливо у пізній вечірній час, рухаються не за графіками, а у години пік заповнені представниками пільгових категорій, які користуються послугами КП “Електроавтотранс” безкоштовно.

Модульне містечко
Сумський Обласний осередок Товариства Червоного Хреста України звертався неодноразово до керівництва громади з питання про виділення землі під модульне містечко для ВПО, депутати декілька разів з різних причин відкладали голосування з цього питання. На останній же сесії міської ради 25 січня депутати погодили передачу земельної ділянки розміром 2,5 га на вул. Ковпака у постійне користування міського департаменту забезпечення ресурсних платежів, який і має остаточно погодити умови, за якими ТЧХУ матиме змогу розпочати тут будівельні роботи. Нагадаємо, міжнародні донори вже виділили перший внесок, у розмірі $2 млн на реалізацію даного проєкту.

 

 

Не чекаючи, поки у бюджеті з’являться кошти на виготовлення топографічних табличок, сумчани власноруч “дерусифікують” свої будинки

 

Перейменувати перейменоване
Тільки 30 листопада 2022 р. майже 200 топонімів у Сумській МТГ отримали нові дерусифіковані назви, як на останній сесії депутати взялися їх знову переназивати. На вимоги мешканців, інші назви знову матимуть 6 вулиць.

Олена Миколаєнко, Панорама, №5-2023