Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах запрацювала нова система оповіщення населення

142

У Сумах ввели в дію сучасну місцеву автоматизовану систему централізованого оповіщення населення міської територіальної громади на випадок виникнення надзвичайної ситуації.

Про особливості та переваги нової системи розповів під час брифінгу начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Артур ПЕТРОВ.

Посадовець повідомив, що будівництво системи тривало майже три роки: відповідні роботи розпочали у 2019 року, а завершили минулого місяця. За цей час провели монтаж та налаштування автоматизованого робочого місця на базі відділу «Служба 15-80», а також 39 блоків у місцях масового відпочинку та перебування людей і 95 – усередині приміщень закладів комунальної форми власності (школи, дитячи садки, заклади позашкільної освіти та медицини тощо).

Електроживлення блоків відбувається від сонячних та акумуляторних батарей.

Виконавець робіт – ОВ «НВП «Озон-С» – здійснюватиме дистанційне технічне обслуговування системи та час від часу безпосередньо на місці проводитиме необхідні профілактичні роботи.

«Система введена в експлуатацію, є відповідні акти. Вона співвідноситься з обласною системою, де здійснюється цілодобове чергування і оперативний черговий також має можливість, за потреби, ввімкнути сигнал», – розповів Артур Петров.

Загальна вартість реалізації проєкту склала майже 4 млн грн.

Система здатна передавати звукові та голосові сигнали, які надходять на сирени за допомогою GSM- і FM-частот. Її можливості дозволяють здійснювати оповіщення також через мобільні телефони, і це згодом буде впроваджено.