Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах запалював “Святовид”

374

На Театральній площі у Сумах відбувся концерт фольклорного гурту «Святовид» ­Заслуженого академічного зразкового показового оркестру Збройних Сил України

Концерт відбувся у межах туру колективу за дорученням Головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного для підтримки бойового духу військовослужбовців та народу України.

Ансамбль народної музики «Святовид» — один із провідних музичних колективів України, знаний як в Україні, так і за її межами. У його репертуарі — народна вокальна та інструментальна музика різних регіонів України, Східної та Центральної Європи. Вагоме місце у доробку ансамблю займають аранжування творів різних жанрів та епох — світової класики, джазу, народних та сучасних популярних пісень.

З 1992 року гурт підігріває бойовий дух українців та знайомить світ з багатою українською піснею, примножує українську культуру. У його репертуарі – народна вокальна та інструментальна музика різних регіонів України, Східної та Центральної Європи.

Колоритний гурт «Святовид» вже не вперше запалює сум’ян – адже неодноразово брав участь в славетному фестивалі «Сурми України». А від початку повномасштабної агресії рф, додатково прославився своїм твором «Байрактар», від якого «знатно підгоряє у окупанта».

Олександр Мордюк, керівник ансамблю, розказав, що Сумщина – це вже третя область, в яку приїжджають музиканти після початку війни: «Кожен робить свою справу, і дуже важливо, що б кожен усвідомлював – що якщо він буде робити свою справу з душею, вкладаючи всі зусилля, то ми обов’язково переможемо. Кожен має бути на своєму місці, боротись і вносити свою лепту і пришвидшувати нашу перемогу. Ми виборюємо свою незалежність, ми виборюємо своє місце під сонцем в цьому світі».

З 2014 року гурт дав більш як двісті концертів, в тому числі й на нульових позиціях. Були також і в Авдіївці, виступали прямо в окопах перед побратимами: «Час від часу бачимось з нашими бійцями, з якими зустрічались у 2014 році на позиціях. Стали з ними як рідні. Кажуть нам – що пам’ятають всі наші виступи. У них був дуже важкий духовний стан, а тут ми приїжджаємо в шортах, без зброї, з самого Києва. Думали, що всі забули про них, а тут ми, і в них відкрилось нове бачення, що про них пам’ятають, що ми всі єдині, це дуже важливо».

А їх новий шедевр “Байрактар” міг би стати суперником “Стефанії” на пісенному конкурсі “Євробачення”

Фото Сумський обласний ТЦК та СП