Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах закрили жіночу консультацію, що існувала лише на папері

489

Жіночу консультацію №3 на вулиці Парковій зачинили, а пацієнтів і лікарів перевели до міського пологового будинку на вул. Троїцькій, 20. Зараз там обслуговують близько 100 тисяч жінок.

На дверях консультації висить об’ява – поліклініка переїхала на Троїцьку, у міський пологовий будинок. До цього тут обслуговували понад 30 тисяч жінок – говорить заступник мера Сум Степан Пак, який на момент відкриття консультації курував медицину.

“Міський голова Олександр Лисенко і я піднімали неодноразово питання і запитували в.о. начальника відділу охорони здоров’я, чи є управлінські рішення щодо закриття даної жіночої консультації, або переведення її в інше приміщення. На що сказали, що управлінських рішень прийнято не було. Жіночої консультації №3 фактично нема, хоча юридично, в принципі, вона мала бути на Парковій”, – каже заступник сумського міського голови Степан Пак.

Зараз у міському пологовому будинку працює дві жіночі консультації. Тут обслуговують близько 100 тисяч жінок.

“Обслуговувати надалі в межах цієї медичної реформи, яка вже йде до нас, це дуже дорого, по-перше. По-друге, як аналіз проведеної роботи нам показав, що пацієнтів там було мало. І нам не дуже зручно тримати таку велику консультацію. Ми не маємо змоги поставити там апарат УЗД, у нас його немає. У нас зараз працює лише два апарати, на таку велику консультацію. Розрахунки, аналіз і звіти показують, що це треба робити. Для того, щоб там здати аналізи, туди щодня їздить наш транспорт забирає аналізи, тобто це ж все фінанси”, – розповіла директор Сумського пологового будинку Пресвятої Діви Марії Ольга Чирва.

У міському відділі охорони здоров’я закриття жіночої консультації не коментують – працює комісія, яка має розібратися: що більш доцільно.

До 2017 року жіноча консультація №3 працювала у Сумському обласному пологовому будинку на Басах. Через зміни, які відбулись у бюджетному кодексі, її перевели на Паркову,1 та утримували з міського бюджету. Розташували консультацію у житловому будинку. А нині ії не ліквідували остаточно, а лише перевели на Троїцьку,20. Коли ж буде висновок комосії, поки що не відомо.