Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах з перинатального центру виписали дитину, яка народилася з рекордно малою вагою

909

З сумського перинатального центру Пресвятої Діви Марії 10 квітня виписали найменшу дитину, що коли-небудь народжувалася на Сумщині. Дівчинка з’явилася на світ з вагою 540 грамів, пише Суспільне.

До 2 кг 430 грамів і зросту 44 сантиметри Вероніка зростала три з половиною місяці. Народилася дівчинка 22 грудня минулого року з вагою 540 грамів і зростом 30 см.

Мама дитини — сумчанка Олександра — пригадала: донька була такою маленькою, що могла поміститися на долоні. Перші три місяці дитина провела в реанімації, потім її перевели до мами. “Дуже я щаслива. Я вже так хочу додому, нарешті цей час настав, що ми вже йдемо з маленькою додому. Я найщасливіша жінка у світі”, – розповіла Олександра.

Вероніка — найменша дитина, яка коли-небудь народжувалася на Сумщині, розповіла завідувачка відділення інтенсивної терапії Сумського перинатального центру Пресвятої Діви Марії Юлія Тресницька.

“Виходжування тривало три місяці, було не завжди легко, тому що діти з такою вагою надзвичайно крихкі, маленькі, виходжувати їх дуже важко. Не завжди ми батькам приємні новини говорили. Але завдяки зусиллям відділення, вірі у свою дитину батьків нам все вдалося”, – сказала лікарка.

Тато Вероніки Денис був присутній на пологах: “Пологи були дуже довгими. У нас собака є негуляна. Жінка каже: іди собаку вигуляй, кажу: Як я тебе покину? А вона: це ще нескоро. Я поїхав додому, вигуляв собаку, дзвоню – трубку не бере. Зрозумів, що треба поспішати. Вона мене стискала за пальці. Я цього не відчував зовсім, дуже тяжкі пологи були, але за третіми потугами Веронічка не те що вийшла, а вилетіла. Це прекрасно”.

Денис і Олександра познайомилися, коли жили в Ірпені, розповів чоловік. Коли почалася повномасштабна війна, переїхали до Львова, потім – в Кіровоградську область, на батьківщину Дениса. Народжувати ж приїхали в Суми, де народилася Олександра. “Хто б що не казав, що багато дітей не виживають, я був впевнений, знав, що все буде добре. Я був присутній на пологах, жінка мені два пальці вивихнула”, – пригадав чоловік.

 

Фото, відео: Суспільне