Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах вирішували комунальні справи

7,524

Сесія Сумської міської ради розпочалася з організаційних питань. Аби почати повноцінну роботу, депутати мали прийняти до своїх лав “новачка”. Замість Дар’ї РЄЗНІК, яка достроково склала депутатські повноваження за сімейними обставинами, її місце згідно з постановою міської територіальної виборчої комісії від 9 березня зайняв Валерій ЗАЇКА, який був наступним у виборчому списку партії «Європейська солідарність» у територіальному виборчому окрузі № 3. Він став членом постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, науки, культури, туризму, сім’ї, молоді та спорту.
Після цього депутати перейшли до порядку денного. Вручили родинам загиблих під час оборони міста добровольців Олександра Кулика, Георгія Цедіка, Євгена Степаненка, Олександра Бєлявського та Романа Кукленка посвідчення «Почесний громадянин м. Суми», перерозподілили видатки бюджету на забезпечення діяльності критичної інфраструктури громади, освіту і здоров’я, виділивши 45 тис. грн на придбання електричної плити для школи № 25, на додаткову термомодернізацію школи № 17 – 273,6 тис. грн, а на співфінансування проєкту щодо облаштування сонячної станції стаціонарного корпусу № 1 КНП «Центральна міська клінічна лікарня» потужністю 60 кВт направили 750 тис. грн.
Провалили сумські депутати чергову спробу декомунізації недопереіменованих вулиць нашого міста. “Вулиць Тероборони та Борців за незалежність України в різні роки – Петлюри, Сапуна, Горської – в Сумах не буде. Вулиці Мєндєлєєва та совєцьких ікон Ковпака, Кожедуба, Лушпи, що будували тоталітарну комуністичну антиукраїнську систему – залишаються. З 30 присутніх депутатів за редакцію “підтримати петицію” проголосували 16 (мінімум потрібно 22 ), за “не підтримати” – 0… тобто решта тупо не мають власної позиції – чекають, куди крива виведе”, – прокоментував депутатське голосування член робочої групи щодо перейменувань Максим КОРНІЄНКО.
Не проголосували й “За” прийняття до комунальної власності Сумської МТГ цілісного майнового комплексу КЗ Сумської обласної ради «Меморіальний Будинок-музей А.П. Чехова в м. Суми». Цей заклад існує у нашому місті багато десятиліть, і завжди мав обласне підпорядкування. Навряд чи під час війни і глобального дефіциту коштів у міському бюджеті, варто змінювати його підпорядкування і навантажувати міський бюджет ще більше.
На цьому тижні міська влада обіцяє провести перемовини з військовими і увімкнути освітлення чотирьох найширших магістралей м. Суми. Це вулиця Харківська і проспекти Лушпи, Свободи та Перемоги. Інші вулиці міста поки залишаються без освітлення попри те, що очільник ОТУ “Суми” Василь ОСИПЧУК повідомив, що військові не забороняли вмикати вуличне освітлення в обласному центрі.

 

Олена Миколаєнко, Панорама, №14-2023