Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах вихідними пройшла масова вакцинація громадян

144

Перші охочі отримати щеплення жителі Сумської територіальної громади зібралися под МЦ “Романтика” за годину до відкриття центру. На момент відкриття створилася доволі велика черга

Станом на ранок 29 червня у Сумскьій области виялено 6 нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію. Жоден житель області не помер від ускладнень, викликаних даною хворобою. 45 людей отримали звістку про одужання.

Про відкриття у місті Центру масової вакцинації йшла мова протягом останніх декількох тижнів. Думки чиновників з цього приводу були різні, більшість з них вважала, що у його створенні немає потреби, дехто жалівся на те, що все одно у області немає достатньої кількості доз вакцини, аби щеплювати усіх охочих.
24 червня зранку міський голова м. Суми Олександр Лисенко виступив у прямому ефірі і оголосив, що протягом усіх вихідних у Сумах таки будуть вакцинувати усіх охочих.

Отже, кожен, хто бажав отримати щеплення від COVID-19, мав змогу зробити це у МЦ “Романтика” 26, 27 і 28 червня.

Заступник міського голови Тамара Іщенко зазначила, що питання відкриття пункту масової вакцинації було опрацьоване раніше, але потреби в розгортанні такого не виникало, оскільки з проведенням щеплень успішно справлялися стаціонарні пункти та мобільні бригади. Нині ж кількість охочих вакцинуватись зросла і є, чим їх щепити.

Щепитись могли усі охочі. Вакцинація добровільна та безоплатна. Із собою необхідно мати документ, що посвідчує особу

Заступник начальника управління охорони здоров’я Степан Пак розповів, що вакцинація проводилася з дотриманням усіх карантинних вимог: охочі щепитися проходил до Центру масової вакцинації через центральний вхід, а виходили через бічний. Вакцинацію проводили у двох приміщеннях на першому поверсі три бригади фахівців із КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1», КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2» та КНП «Клінічна лікарня Святого Пантелеймона». Для вакцинації є понад 2500 доз вакцин. Єдиною умовою допуску на пункт щеплення буде наявність декларації з сімейним лікарем і паспорта громадянина України.
Щеплювати на пункті будуть вакциною Coronavac.

Що ж стосується ситуації з корона вірусною інфекцією у місті, то начальник управління охорони здоров’я Олена ЧУМАЧЕНКО повідомила, захворюваність стабільно йде на зниження.

«Ми скорочуємо ліжковий фонд для госпіталізації хворих на коронавірусну інфекцію, перепрофільоване відділення, яке працювало в Центральній міській лікарні. Також у лікарні № 4 буде перепрофільовано відділення, воно прийматиме хворих з інфекційною патологією. Скорочені ліжка в лікарні Святого Пантелеймона та лікарні № 5. Кількість ліжок зменшуємо, відновлюємо госпіталізацію хворих із іншою патологією, але в разі необхідності – ліжка будуть розгорнуті протягом доби. Заклади забезпечені всім необхідним для цього», – зазначила Олена Чумаченко.

Посадовець повідомила, що до оновленого переліку лікарень, куди в першу хвилю госпіталізуватимуть хворих із коронавірусною хворобою, потрапили три міські заклади медицини: КНП «Клінічна лікарня № 5», КНП «Клінічна лікарня Святого Пантелеймона», КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди». Оскільки ситуація з захворюваністю стабілізувалася, будуть задіяні ці лікарні, всі інші – відновлюють надання планової допомоги хворим із іншими недугами.
Фото з відкритих джерел