Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах шукають 15 млн на каналізаційний колектор

185
Майже 15 млн грн потрібно, щоб реконструювати каналізаційний колектор на Черкаській та Замостянській, який перекачує стоки з верхньої частини Хіммістечка. Якщо його не відремонтувати, без води можуть залишитися десятки житлових будинків, а також дві міських лікарні, в яких зараз лікують зокрема пацієнтів із COVID-19 або підозрою.

Каналізаційний самопливний колектор діаметром 500 мм, який приймає стічні води від вулиць Миргородська, Замостянська, верхньої частини Хімммістечка ще з березня поточного року вийшов з ладу та потребує термінової реконструкції.

З цього питання водоканал неодноразово звертався до міської влади та депутатів. На сьогодні розроблений проєкт реконструкції колектору, проведені тендерні процедури, але коштів у бюджеті не залишилося.

Весь цей час на аварійній ділянці працівники КП «Міськводоканал» здійснюють цілодобову перекачку стічних вод помпою.

“У разі виникнення загрози неконтрольованого витоку на поверхню та потрапляння стічних вод до озера Чеха, сумський водоканал буде вимушений призупинити роботу Пришибського водозабору та припинити подачу води в оселі мешканців Хіммістечка та до приміщення лікарні № 5”, – говорить Йосип Тисівський, головний інженер сумського водокалу.

Наразі підприємство звернулося до міської влади щодо виділення коштів хоча б на реконструкцію по вулиці Черкаській, адже з настанням холодів можуть перемерзнути трубопроводи, якими на сьогодні тимчасово перекачуються стічні води.