Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах секс-працівницям почали безкоштовно видавати жіночі презервативи

82

Громадська організація «Клуб «Шанс» вперше отримала жіночі кондоми для безоплатної видачі серед груп підвищеного ризику до зараження ВІЛ — секс-працівниць.

Жіночі презервативи — це засіб контрацепції, який жінка може використовувати для запобігання небажаній вагітності та захисту від інфекцій, що передаються статевим шляхом. Жіночий презерватив складається з еластичного мішечка, яке вводиться у піхву перед статевим актом.

«Специфіка видачі таких засобів захисту в тому, що секс-працівниця може самостійно подбати про своє здоров’я та безпеку статевого акту. Не всі чоловіки хочуть користуватися кондомами, натомість жіночий презерватив дозволяє жінці наперед контролювати питання бар’єрної контрацепції», — йдеться в повідомленні організації.

Отримати жіночі презервативи можуть клієнтки «Клуб «Шанс» із числа секс-працівниць. У них є спеціальні картки та індивідуальні коди, за якими вони обслуговуються. Працівники організації не запитують паспортних даних і не вимагають показати документи, тож всі послуги надаються анонімно.

Видача жіночих презервативів розпочалася наприкінці березня 2025 року. Станом на 3 квітня соціальні працівники видали 70 кондомів. Також секс-працівниці можуть безкоштовно отримати класичні презервативи та лубриканти, пройти швидкий тест на ВІЛ і сифіліс.

«Це направлено на зменшення ризиків захворюваності та передачі ВІЛ та інфекцій, які передаються статевим шляхом, адже секс працівниці є групою підвищеного ризику», — йдеться в повідомленні організації.

Окрім цього, на базі «Клубу «Шанс» клієнтки можуть проконсультувати стосовно профілактики хвороб. Також соціальні працівники мотивують їх почати прийом доконтактної профілактики ВІЛ — медичних препаратів, котрі використовує людина, яка має високі ризики до ВІЛ. Якщо вірус потрапляє в організм, медикаменти не дають йому розмножуватися.

Робота здійснюється в рамках договору про закупівлю послуг із Центром громадського здоров’я МОЗ України за кошти Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.