Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах рятують унікальні скульптури (фото)

397

«Зміцнити» унікальні старовинні скульптури над родинними похованнями батьків міста в Сумах вирішили волонтери. Вони замотали скульптури в агроволокно, а згодом бережно обкладуть мішками з піском. Про це повідомила Тетяна Голуб з посиланням на Наш форпост.

«ВРЯТУВАТИ ІСТОРІЮ СУМ ВІД ПРИЛЬОТІВ

Врятувати унікальні старовинні скульптури над родинними похованнями меценатів, цукрозаводчиків, батьків міста Харитоненків та Суханових на Петропавлівському цвинтарі Сум, – такою ідеєю пройнялися волонтери #Наш_форпост.

Художнім витворам із карарського мармуру авторства французького скульптора Арістида Круазі більш як сто років. Неймовірної краси роботи, пам‘ятки мистецтва й історії. Авторська копія однієї з них – скульптури Два Янгола – експонується в Луврі…

За організацію робіт взявся наш давній знайомий, сумський підприємець Леонід Баканов. Він же  власним коштом придбав надміцний матеріал – агроволокно, в який бережно й замотали ніжні скульптури. Вчора-сьогодні перший етап. Завтра продовжать. Витвори мистецтва бережно обкладуть мішками з піском, і фахівці-архітектори – «за».

Зауважимо, робочою силою, технікою, матеріалом громадську ініціативу підтримало КП Шляхрембуд, Сумиобленерго, торговельна мережа СТГ. Щира вдячність чоловікам-роботягам, котрі, незважаючи на гучні недалекі прильоти, зголосилися взятися за відповідальну роботи.

«Робимо це для нащадків, бо війна війною, а історію України зберегти треба. Україна – встоїть! Навіть не сумнівайтесь!», – щиро ділились емоціями учасники шляхетної справи», – йдеться в повідомленні.