Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах постраждалі від «шахеда» в березні отримали первинні акти зруйнованого житла

145

Мешканці Сум, чиї помешкання постраждали від вибуху «шахеда» 13 березня, отримали первинні акти про пошкоджене житло.

Комісія надала постраждалим відомості про отримання матеріальної допомоги від громади та програми «Є-відновлення». Очільник міста зазначив, що постраждалі можуть очікувати допомоги від громади: «Ви можете розраховувати на декілька грошових допомог від громади. Аби їх оформити, треба звернутись до департаменту соціального захисту населення. Там на вас чекають і нададуть всі необхідні консультації».

Директор департаменту соціального захисту населення Тетяна МАСІК розповіла про можливі види допомоги, включаючи фінансову допомогу для отримання нового житла та компенсації для непридатного для проживання житла.

Перша виплачуватиметься в розмірі 100 тис. грн у зв’язку з тим, що майно зруйноване, друга – призначена для відшкодування витрат на проживання, яку постраждалі отримають у зв’язку з тим, що їм доводиться мешкати в іншому місці. Ця допомога виплачуватиметься до того часу, допоки люди не придбають власне житло, її розмір залежить від складу родини.

Також мешканці, чиє житло не придатне для проживання або зруйноване, мають право на оформлення статусу ВПО та відповідні грошові виплати.

Голова комісії Анатолій ЗАНЧЕНКО детально пояснив процедуру отримання нового житла через державну програму «Є-відновлення». Фахівці ЦНАПу допоможуть мешканцям у поданні відповідних заявок та опрацюють їх для визначення суми компенсації, яка буде виплачена у безготівковій формі через нотаріуса. Наразі вже 16 осіб зареєструвались в реєстрі зруйнованого житла на порталі «Дія».