Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах планують взяти на баланс міста Алею Слави та пам’ятник Небесній Сотні

144

Пам’ятник та Алею Слави мають узяти на баланс найближчої сесії. Проєкт рішення готує правове управління міськради

Пам’ятник Героям Небесної Сотні в однойменному сквері у Сумах безгосподарний. Документи на нього чотири місяці лежать у кабінетах міської ради. Акт приймання-передачі благодійний фонд, міський голова та скульптор, який виготовляв пам’ятник, підписали 12 листопада 2020 року. Взяти на баланс міста його можуть під час найближчої сесії, 24 березня, розповів директор департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міськради Юрій Клименко. Тоді ж розглянуть питання і щодо Алеї Слави, повідомляє Суспільне.Суми.

Історія пам’ятника Героям Небесної Сотні почалася майже рік тому. Тоді, розповідає директор Благодійного фонду “Технологія” Григорій Петренко, до них звернувся міський голова по допомогу громаді встановити монумент.

“У нас була укладена низка угод. За цими угодами, пам’ятник було виготовлено, доставлено в Суми і змонтовано. 12 листопада 2020 року, згідно з актом прийому-передачі, цей пам’ятник був переданий громаді Сум”, – розповів Петренко.

Виготовили та встановили бронзовий пам’ятник і гранітну основу коштом благодійного фонду. Також закупили та встановили поруч дитячий майданчик. Все це стало у близько 3 млн гривень.

14 жовтня, на День захисника України, монумент відкрили для громадськості. Дитячий майданчик міська рада взяла на утримання. Монумент – ні.

10 березня директор департаменту забезпечення ресурсних платежів Юрій Клименко говорив, що документів на цей об’єкт у них немає. 12 березня на камеру розповів, що почали підготовку паперів, аби взяти пам’ятник на баланс.

“Надійшли від правового управління відповідні документи разом зі службовою запискою з питанням щодо прийняття у комунальну власність даного об’єкту і передачу на баланс департаменту інфраструктури. Департаментом підготується відповідний проєкт рішення на найближчу сесію Сумської міської ради, яка відбудеться 24 березня. Після цього підпишуться відповідні акти приймання-передачі з департаментом інфраструктури, який візьме його на баланс та обслуговування”, – сказав Клименко.

Це другий об’єкт, зведений на честь загиблих на столичному майдані взимку 2014 року та на сході країни, який лишається нічийним. Першим є Меморіал на центральному кладовищі – сумська Алея Слави. Декларацію на початок будівельних робіт тут видали у липні 2017-го, завершили роботи у 2019 -му. Донині за алею також ніхто не відповідає.

“3 млн 700 тис грн. – це те, що було в нас за виконані роботи. Перерахували кошти і повністю розрахувались з підрядниками. На даний час і ми, і підрядник всі зобов’язання виконали”, – розповіла в.о. виконавчого директора Громадського фонду “Суми” Олександра Мартиненко.

Пам’ятник та Алею Слави мають узяти на баланс найближчої сесії. Проєкт рішення готує правове управління міськради., повідомив начальник Олег Чайченко.