Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах планують встановити екран пам’яті

557

У Сумах на площі Незалежності до 1 жовтня хочуть встановити великий екран, на якому щодня транслюватимуть хвилину мовчання, а також показуватимуть портрети та інформацію про загиблих захисників України з Сумщини. З такою ініціативою до Сумської міської влади звернулася Сумська обласна військова адміністрація. На думку влади як міста, так і області, такий екран – це важливий вияв публічного вшанування полеглих воїнів Сумщини.
Мешканці міста, які прочитали цю новину на офіційних сторінках у соціальних мережах, розійшлися у думках з приводу такого вшанування пам’яті – від категоричного заперечення до абсолютного схвалення. Головним аргументом тих містян, які виступають проти встановлення екрана є те, що на нього мають бути виділені кошти, і досить немаленькі, а зараз найактуальнішою, на думку сумчан, є допомога нашим захисникам, куди люди і пропонують направити ці кошти.

 

Не всі рідні загиблих підтримують цей проєкт. Надто болять ще втрати найдорожчих для них людей

Особливо активні мешканці громади навіть створили на сайті онлайн-петицій звернення ”Мораторій на некритичні витрати і фінансування ППО”, у якому просять Сумську міську раду “ввести мораторій на некритичні витрати та спрямувати кошти на нагальні потреби, такі як забезпечення військових і особливо ППО”. За добу 14 вересня нова петиція набрала понад 260 голосів, у той час, як для її розгляду необхідно 250. Тепер влада Сумської МТГ має відреагувати на неї.
На хвилювання з приводу витрат з бюджету міста і області начальник обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ відповів, що гроші з бюджетів будь-яких рівнів використовуватись не будуть
Очільник Сумської міської територіальної громади Олександр ЛИСЕНКО також відкидає тези про використання бюджетних коштів на втілення цього проєкту. “Ми запропонували всім підприємцям, які займаються рекламою в нашому місті. Ми запропонували їм два місця для розміщення їхніх рекламних носіїв для того, щоб вони розміщували інформацію по наших захисниках, по хвилині мовчання, і до кінця воєнного стану, щоб ця соцреклама розміщувалась на цих носіях. Після війни ми їм даємо відповідні зобов’язання, а можливо, відповідні письмові гарантії, що після війни вони отримають на 5 років дозвіл, як всі рекламні носії, де будуть вони соціальною рекламою надавати послугу громаді нашого міста”, – прокоментував «Суспільному.Суми» Олександр Лисенко.

Олена Миколаєнко, Панорама, №38-2023