Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах оголосили наступний рік – роком 5-ої міської лікарні

229

3 жовтня у «Клінічній лікарні № 5» пройшла робоча зустріч персоналу і міського голови Олександра Лисенка. У ході спілкування Олександр Миколайович ознайомився з роботою нового рентген-кабінету, який упродовж тижня вже успішно працює, приймаючи перших пацієнтів на обстеження.

Директор КНП «Клінічна лікарня № 5» В’ячеслав ПЕТРЕНКО повідомив, що нещодавно заклад отримав сучасний рентген-апарат, на який медики чекали не один рік. Він придбаний за майже 4 млн грн, котрі виділені із міської скарбниці.

«Відрадно відзначити, що отримане обладнання – є технікою нового покоління і дозволяє робити рентген-обстеження практично усіх органів людини. Знімки мають високу якість та точність, а цифровий формат апарату не потребує рентген-плівки. Алгоритм роботи новітнього обладнання дозволяє швидко отримувати результати обстеження, які можуть оперативно надходити по внутрішній мережі до кабінету лікаря», – відзначив В’ячеслав Юрійович.

Під час зустрічі лікар відділення променевої діагностики Геннадій ЄВСТАФ’ЄВ продемонстрував широкі можливості нового обладнання, наочно показав його переваги та пояснив, що рентген має низький рівень опромінення на пацієнта.

Користуючись нагодою заступник директора з поліклінічного розподілу роботи Наталія ПІРЯТІНСЬКА показала перші знімки хворих, зроблені за домогою нового обладнання та відзначила, що якість обстеження багато важить для встановлення правильного діагнозу, успішного лікування найскладніших травм та хвороб.

Міський голова Олександр Лисенко відмітив, що у ході відбору найоптимальнішого варіанту щодо придбання нової техніки вдалося отримати економію бюджетних коштів на суму 300 тисяч гривень, котрі були спрямовані на ремонт, оснащення приміщення кабінету.

У ході спілкування з медиками, представниками місцевих ЗМІ міський голова Олександр Лисенко також повідомив: «Наступний рік – у нас буде роком 5-ої міської лікарні. Ми вже почали з ремонту під’їзних шляхів. Раніше до локацій, які знаходяться у районі Хіммістечка (5-та лікарня, дитячий садочок «Яблунька», школа №21) не було а ні доріг, а ні тротуарів. Хворих підвозили, оминаючи величезні ями. Наразі триває ремонт тротуарних об’єктів разом із капітальним відновленням дорожнього покриття».

Також Олександр Лисенко відзначив, що з міського бюджету виділяються кошти на ремонт ліфтів у нашому медзакладі, успішно проведений тендер на ремонт операційного відділення дає можливість вже поточного року розпочати там відповідні роботи.

Варто відзначити, що міська влада постійно опікується потребами Міського центру нефрології та діалізу, який працює на базі 5-ої лікарні, оскільки традиційно, наприкінці року виникають проблеми із надходженням коштів із фонду державних субвенцій.

«Це – невідкладні потреби, бо це ж людське життя, тому ми упродовж трьох останніх місяців 2019 року виділяємо кошти на дофінансування потреб відділення нефрології по 1 млн 700 тисяч грн. А цього року ситуація ускладнилася й через те, що обласна рада вивела кошти з фінансування міських закладів у зв’язку зі зміною адрес реєстрації», – пояснив міський голова Олександр Лисенко.

Додамо, що усі обстеження у новому рентген-кабінеті здійснюються безкоштовно, оскільки техніка придбана за кошти з міського бюджету м.Суми.