Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах нарахували 120 укриттів

670

Про це повідомив Сумській міський голова Олександр ЛИСЕНКО під час засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де обговорили актуальні питання цивільного захисту.

За його словами, на території Сумської міської ТГ нині обліковується 120 захисних споруд цивільного захисту, з яких: сховища – 99, протирадіаційні укриття (ПРУ) – 21. Триває огляд підвальних приміщень будинків з метою встановлення можливості їх використання як найпростіші укриття.

«Створено комісію для перевірки наявних у закладах освіти комунальної форми власності укриттів на їх відповідність чинним стандартам, правилам та нормам. Фахівці обстежили 60 приміщень у 56 закладах освіти. За результатами роботи складено 60 актів оцінки приміщень щодо можливості їх використання для укриття населення як найпростішого укриття та отримано рекомендації ДСНС», – наголосив очільник громади.

Також Олександр Миколайович наголосив, що виконкомом СМР були перерозподілені кошти ,які управління освіти і науки мало використати на харчування учнів. Гроші спрямували на виготовлення проєктно-кошторисної документації щодо приведення до відповідних норм і вимог підвальних приміщень і тирів у дев’яти закладах загальної середньої освіти. Саме ці приміщення з початком війни з 24 лютого 2022 р. використовуються як укриття жителями громади, тому привести їх до нормального стану навіть за умов дистанційного навчання школярів не буде зайвим. Окрім того, наявність проєктно-кошторисної документації дозволить залучити на виконання робіт кошти міжнародних донорів.

Також очільник ТГ повідомив, що виконується ремонт 11 захисних споруд цивільного захисту комунальної форми власності, які комісією були визнані непридатними для використання за призначенням.