Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах нагородили переможців конкурсу «Всесвіт очима дитини — 2023»

2,213

Незважаючи на війну, у Сумах триває активне мистецьке життя за участі юних жителів громад — проводяться різноманітні конкурси, театральні вистави, концерти. Талантів у Сумах вистачає — свідченням цьому є перемоги юних сумчан у різноманітних обласних, всеукраїнських та навіть міжнародних конкурсах, які проводилися до початку війни. Звичайно, зараз таких конкурсів стало менше, але і тепер юні сумчани мають змогу показати свої таланти.
У Арттериторії Сумської міської центральної бібліотеки ім. Т. Шевченка відбулося урочисте нагородження переможців міського конкурсу дитячої творчості «Всесвіт очима дитини – 2023». Майже сто юних митців Сум, серед яких учні сумських закладів середньої та позашкільної освіти, взяли участь у творчому щорічному конкурсі. Журі мало розглянути й оцінити майже 200 різнопланових, різножанрових, але талановитих та унікальних робіт, і визначити кращих серед кращих.
Змагалися юні митці віком від 7 до 17 років, котрі представили роботи у різних техніках: живопис, графіка, декоративний розпис, народна іграшка, вишивка, скульптура, кераміка, в’язання, бісероплетіння та інше.
«Кожна з робіт, які представлені на конкурс – неповторна, це – маленький витвір мистецтва, досягнення дитини, частинка відданого тепла”, – прокоментувала подію завідувачка відділу мистецтв бібліотеки Тетяна ЛЕБІДЬ.
Організатором заходу традиційно виступив Центр соціальних служб Сумської міської ради, а до складу журі увійшли Марія ВЕРТЕЛЬ (голова журі, директор Центру соціальних служб), Оксана ШТОГРИН (фахівець із соціальної роботи Центру соціальних служб), Олександр ЧЕРЕДНИЧЕНКО (народний художник України), Неллі ЛАТІФОВА (викладач СВУМіК ім. Д. Бортнянського), Тетяна ЛЕБІДЬ (завідувачка відділу мистецтв).
Нагороджуючи переможниць конкурсу грамотами, директор міського центру соціальних служб Марія Вертель побажала їм не зупинятись і розвивати свій талант далі. Також вона подякувала викладачам, які займаються з дітьми, аби ті могли знайти себе у творчості. «Навіть у такі складні часи не можна забувати про духовність. І я вдячна всім, хто долучається до таких творчих ініціатив, як організований нами конкурс. Дітям потрібно розвиватися, творити, знаходити себе, незважаючи ні на що», – сказала Марія Вертель. Також вона повідомила, що переможці цьогорічного конкурсу отримуватимуть стипендії міської ради в розмірі однієї тисячі гривень щомісяця протягом наступного року. Також подяками були відзначені художні керівники переможців.
Отож, переможцями конкурсу стали: Ксенія РУДКІНА (дитяча художня школа ім. М. Г. Лисенка), Юлія СТЕЦІЙ (дитяча художня школа ім. М. Г. Лисенка), Поліна РУДЕНКО (Сумський фаховий коледж мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського), Ульяна КОЗІНА (Палац дітей та юнацтва), Софія КІЯХ (дитяча художня школа ім. М. Г. Лисенка)
А 6 грудня, у День Збройних Сил України, в Сумській Центральній бібліотеці ім. Т.Г.Шевченка до Дня ЗСУ відбулося відкриття виставки творчих робіт учнів Сумської художньої школи ім. М.Лисенка “Хай буде вільна Україна на всі часи, на всі віки”. З відкриттям виставки, з днем ЗСУ та з днем Святого Миколая, який в Україні тепер відзначають теж 6 грудня, юних талантів поздоровили директор Сумської публічної бібліотеки Юлія ЗАГОВОРА, заступник керівника відділу культури Сумської міської ради Людмила ПЄХОВА, заступник директора художньої школи ім. М. Лисенка Павло ОСТАПЕНКО. Свою цікавинку в свято внесли Вероніка КИЩИК прекрасною та зачарованою грою на бандурі та Анна МАНЖАРА з пісенькою про чорного кота. Гості були вражені талантами та роботами юних художників. Нехай творчість юних талантів принесе радість та натхнення всім глядачам. А новий 2024 рік принесе всім нам Перемогу!

“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією партнерів”.