Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах начальник МВА вперше скликав сесію міськради

2,004

Сумська міська військова адміністрація на чолі з Олексієм ДРОЗДЕНКОМ почала свою роботу 1 листопада 2023 р. Два тижні новопризначений голова міста ознайомлювався з ходом справ, не робив поспішних висновків і не приймав кардинальних рішень. 15 листопада було оголошено про скликання чергової сесії міськради, але згодом її відтермінували і провели 17 листопада.
В умовах дії в Сумах МВА усі фінансові питання перейшли до військового керівництва. Як зазначив «Суспільному.Суми» Вадим АКПЄРОВ, члени бюджетної комісії та новопризначений Олексій Дрозденко дійшли згоди, тож питання бюджету не буде вирішуватися останнім одноосібно. “Рішення-протокол бюджетної комісії буде надсилатися до голови військової адміністрації. І на основі цього рішення буде затверджуватися бюджет. Тобто, з одного боку, повноваження одноосібні, з іншого – ми домовилися про співпрацю і голова військової адміністрації чує депутатів, готовий співпрацювати й покладатися на рішення бюджетної комісії”, – повідомив депутат.
Серед інших питань депутати, зокрема, розглянули і питання звільнення ТОВ “Сумитеплоенерго” від штрафних санкцій за несвоєчасну оплату оренди ТЕЦ. Нагадаємо, що ТОВ вже протягом багатьох років орендує у МТГ сумську ТЕЦ та теплові мережі, і таким чином надає мешканцям міста тепло і гарячу воду. Як повідомляють в управлінні коммайна СМР, “Сумитеплоенерго” має щомісяця платити в бюджет міста майже 7,4 млн грн, а загалом за поточний рік місцевий бюджет мав отримати від підприємства 60 млн грн. На цей час «Сумитеплоенерго» має заборгованість перед містом, але його представники обумовлюють це воєнним станом і заборгованістю мешканців міста перед тепловиками. “Ми, оптимізуючи свої видатки, сплачуємо майже вчасно орендну плату, але попросили хоча б скасувати пеню”, — зазначив директор ТОВ “Сумитеплоенерго” і депутат СМР Дмитро ВАСЮНІН.
Отже, зважаючи на обставини, депутати проголосували за звільнення ТОВ “Сумитеплоенерго” від штрафних санкцій за несвоєчасну оплату оренди цілісного майнового комплексу Сумської ТЕЦ та теплових мереж.
Результатом плідної роботи сесії став розгляд усіх запланованих на цей день 260 питань.

Олена Миколаєнко, Панорама, №47-2023