Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах кількість нових випадків захворювання на COVID-19 зросла на 43%

297
В Україні спостерігається погіршення ситуації з розповсюдженням коронавірусу – у 12 областях показник захворюваності вже не відповідає «зеленій» зоні. У Сумах за минулий тиждень також зросла кількість нових випадків захворювання та пацієнтів, госпіталізованих до стаціонарів. Про це 13 вересня на апаратній нараді в мерії розповіла начальник міського відділу охорони здоров’я Олена ЧУМАЧЕНКО. Число нових випадків коливалися від 30 до 52 осіб на добу (у попередні місяці щодоби реєструвалося не більше 15 позитивних результатів тестування).
Коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 залишається на території Сумської області більше 4%.
Разом із тим рівень госпіталізації у Сумах та в цілому по області перебуває в нормі, тобто кількість пацієнтів з підтвердженим діагнозом чи підозрою на COVID-19 за останні сім днів складає не більше ніж 60 осіб на 100 тис. населення.
Попереднього тижня коронавірус діагностували у 177 сумчан, що на 43% більше, ніж минулого, – 124. На жаль, не змогли подолати підступну хворобу 5 сумчан. Натомість одужали 83 пацієнти.
За неділю 12 вересня в обласному центрі виявлено 8 випадків захворювання, така ж кількість пацієнтів одужала, летальних випадків не було.
У стаціонарних умовах наразі лікуються 70 осіб, з них 41 дорослий. У КНП «Клінічна лікарня № 5» перебувають 26 осіб (12 хворих – на кисневій підтримці, п’ять – у відділенні інтенсивної терапії, троє – підключені до апарата ШВЛ), у КНП «Клінічна лікарня Святого Пантелеймона» – 15 хворих (двоє хворих перебувають у відділенні інтенсивної терапії, один – підключений до апарата ШВЛ), у КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» – 29 дітей (у відділенні інтенсивної терапії три пацієнта; з іншою патологією – 58 дітей).
До КНП «Медичний клінічний центр інфекційних хвороб та дерматології імені З. Й. Красовицького» госпіталізували 14 хворих (двоє з них перебувають у відділенні інтенсивної терапії), у КНП «Сумський обласний клінічний госпіталь ветеранів війни» 18 хворих (троє – у відділенні інтенсивної терапії, один – підключений до апарата ШВЛ).
Для дорослих хворих на COVID-19 вільними залишаються 262 ліжка (усі забезпечені киснем), для дітей – 88 (усі забезпечені киснем).
Центри та пункти вакцинації працювали в робочі та вихідні дні (амбулаторії Центрів первинної медико-санітарної допомоги – щодня, а ТЦ «Епіцентр» та ТРЦ «Київ» – у суботу та неділю). На вихідних міськими закладами охорони здоров’я вакциновано 391 жителя, а за тиждень – понад 10 тис. осіб. Загалом у місті проведено 144 616 щеплень (вакциновано 79 055 осіб, що складає 36,9% від дорослого населення).

Ксенія Соболєва, Панорама, №37