Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У реконструкцію стадіону у м. Суми хочуть вкласти 2-3 мільйона доларів

379

У прес-центрі стадіону “Ювілейний” відбулася прес-конференція за участю голови АФСО Андрія ПРОХОРОВИЧА та президента миколаївської “Вікторії”, власника компанії “Північ Агро Сервіс” Сергія БОНДАРЕНКА. Саме ця компанія придбала наприкінці грудня 2020 року 99,98% корпоративних прав ТОВ “Сумиспортінвест”, який є власником “Ювілейного”, більш ніж за 8 мільйонів гривень.

Сергій Бондаренко озвучив доволі амбітні плани щодо майбутньої реконструкції стадіону “Ювілейний”, але…Все добре, але справа в отих мізерних 0,02 % корпоративних прав, які залишаються у інших акціонерів. Адже за статутом, який було змінено, за словами Андрія Прохоровича, буквально за місяць до торгів, всі рішення мають прийматися лише 100% голосів акціонерів. Отже, жодних дій без згоди володарів отієї мізерної частки корпоративних прав, не можна вчиняти. А вони поки що відмовляються конструктивно співпрацювати, натомість хочуть, щоб компанію визнали банкрутом. А це – арбітражний керуючий і все, що звідси виходить. От така от непроста і доволі абсурдна ситуація, як і багато що в нашому житті. Вирішити її, скоріше всього, вдасться лише через суд, але коли це трапиться – невідомо. А до повного врегулювання цієї ситуації, звісно, ніхто нічого робити не буде.

Реконструювати стадіон конче необхідно, адже він поступово, але впевнено руйнується. За словами Андрія Прохоровича, з 2001 року, коли відбулося відкриття стадіону, на “Ювілейному” практично нічого не робилося його власниками. “Повісили фасадну сітку, яка закриває оті убогі, облуплені стіни чаші стадіону та спорудили три примітивні майданчики для телевізійної зйомки”, – каже голова АФСО. А у планах нового власника — повна реконструкція футбольного поля — воно буде гібридним, найсучаснішим, з заміною газону, системи поливу, дренажу, підігріву — з електричного на водяний. А для цього потрібно спорудити котельню за межами стадіону. Вже йдуть перемовини з фірмами, які можуть виконати ці роботи — вони робили поля, зокрема, на НСК “Олімпійський” та “Арені-Львів”.

Стадіон “Ювілейний” було відкрито у вересні 2001 року. На ньому проходили матчі Прем’єр-ліги, фінал Кубку України. Поєдинок за Суперкубок

Також заплановані ремонті роботи у внутрішніх приміщеннях стадіону, ремонт трибун, спорудження сучасного пресцентру, ремонт освітлення тощо. “Ми готові вкласти 2-3 мільйони доларів, але розуміємо, що затрати, мабуть, ще виростуть. На все це потрібно десь півроку, ми готові все зробити вчасно, але роботи можемо почати лише після завершення судових позовів.

Стадіон “Ювілейний” повинен стати футбольною перлиною Сумщини і відповідати всім критеріям ПФЛ, а не перетворитися на пустку. До речі, у Прем’єр-лізі лише два клуби мають власні стадіони — це “Динамо” та “Олександрія”, – говорить Сергій Бондаренко.

У планах – у недалекому майбутньому, після реконструкції “Ювілейного” перевести ФК “Вікторію” до Сум, а у Миколаєвці залишиться навчально-тренувальна база. Що ж стосується найближчих планів команди — це перемога у чемпіонаті України серед аматорських команд у нинішньому сезоні та перехід до другої ліги.

Анатолій Поляченко
Панорама №10-2021