Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Труба трубі

90

Найкраща Форма В Світі / Допінгова / Ганьба Росії Без Гімну, Прапору І Назви / Північний Потік-2

Це ж треба, як росіянам припекло від звичайних трусів і футболок українських футболістів. Заяви, образи, репетування: «Запретить! Не пущщать!» На рівні Госдуми і Російської федерації футболу, а не просто там Соловйов із Кисельовим патякають у кретиноскопі. Дивуюся, як ще Путін офіційну заяву не зробив і ноту протесту нашому послу не вручили: «Вимагаємо заборонити грати українським футболістам у трусах і футболках з такими словами!» Просто подія номер один на державному рівні. Хто не в курсі, розкажу, що сталося. На днях починається Чемпіонат Європу з футболу (детальний розклад із часом трансляцій дивіться на 8-9 стор. «Панорами»), тож наша збірна презентувала нову форму. На формі зображена контуром мапа України, звісно, з Кримом, і написано: “Слава Україні! Героям слава!”

Уявляю, як їх там ковбасить від українського національного прапору, української мови та й самого факту, що Україна – незалежна держава, якщо через два слова і мапу вже істерика. З іншого боку, і росіян можна зрозуміти. Така велична імперія, а під державним прапором виступати на спортивних змаганнях не має права. І гімн Росії ні на чемпіонатах світу, ні на чемпіонатах Європи,та на будь-яких змаганнях не має права звучати. І команди їхні називаються не «Росія», а якась дивна абревіатура з трьох букв. Точно не пам’ятаю, яка там посередині. А все через те, що російські функціонери та спортсмени з найвищого дозволу керівництва держави тотально фальшували допінгові проби, ширялися, кололися різними забороненими препаратами, через що у них позабирали не тільки купу медалей різного ґатунку, а й дискваліфікували на різні терміни багато спортсменів і заборонили виступати на змаганнях Росії як команді своєї країни.
І от ці люди хочуть заборонити нашим хлопцям грати в трусах із надписом, яким вони хочуть. Вони б нашим футболістам ще в плавки полізли подивитися, чи немає там, часом, якогось татуювання, що ображає національне достоїнство росіян? Типу «Слава нації» чи «Смерть ворогам!»

Ви за аналізами своїми краще слідкуйте, шельми.

Начебто і форма не червона, а кидаються на неї росіяни, наче бики.
Ну і дозвольте останній цвях у кришку труни – за тридцять років власної незалежності (хоча вони так не рахують, звісно) Росія так і не спромоглася віднайти, придумати або вкрасти собі спортивний оригінальний девіз. «Вперед, Росія!» – вибачте, не рахується, бо давно є «Форца, Італія!», що теж саме в перекладі, як не складно здогадатися.

Тому, думаю, їх і розриває. А тут ще мапа України з Кримом, наче зашморг. Словом, зіпсувала Українська федерація футболу весь Чемпіонат Європи росіянам ще до самого початку. Краще вже й не їхати.

Зате Північний потік Росія і Німеччина, судячи з усього, добудують. Зрозуміло, що США за такий нечуваний компроміс візьмуть собі чимало політичних та економічних смаколиків. Але що реально здивувало – так це інтерв’ю Зеленського, який чесно сказав, що про майбутню мирову угоду по ПП-2 між Росією та США дізнався з медіа. Уявляєте? Перед цим до України приїздив держсекретар Блінкен, про якого всі писали як про великого симпатика України. І начебто і сам візит пройшов нормально, за виключенням кількох моментів типу спонтанної публічної дискусії про законне-незаконне звільнення Коболєва.

Варто, напевне, нагадати, чому ця клята газова труба, що перекачує територією України газ із Сибіру до Європи, нам так важлива. По-перше, це гроші. 2-3 млрд доларів, солідна добавка до державного бюджету. По-друге, це перебування в пулі країн, пов’язаних із добуванням та транспортуванням газу, тобто серйозні економічні контакти, впливова бізнес-ніша. Але головне – безпека. Росія, точніше «Газпром», має контрактні зобов’язання перед своїми бізнес-партнерами та країнами Європи, в яких прописані великі штрафи за невиконання. І якщо Росія розпочне пряме вторгнення до України, то у Стокгольмському суді за порушення умов контракту (бо труба однозначно постраждає під час війни) «Газпром» отримає величезні штрафи. Це ризик не просто репутаційний, а багатомільярдний економічний. Але «Північний потік-2» цей ризик мінімізує, бо українська труба після його запуску фактично залишиться непотрібною.

Такі от справи, посполиті.

Як так могло статися? Чому Трамп, якого всі підозрювали у дружбі з росіянами, тримав і підсилював санкції по «Північному потоку-2», а Байден, прихід якого на пост президента США багатьма в Україні був сприйнятий як спасіння, пішов на компроміс? Та ще й Зеленського до відома не поставили, наче й нема такого президента.

Не виключаю, до речі, що для Байдена такого президента після всього, що творив проти нього Зеленський со товарищі під час передвиборчої кампанії, дійсно не існує. Кравчук не втомлюється промовляти, що Байден мусить зустрітися з Зе до зустрічі з Путіним, або якщо не зустрітися, так хоча б давайте хай вони телефоном поговорять, а якщо ні, то нехай хоч есемеску надішле нашому лідеру. Типу, не плач, дам тобі «Джевеланч». Але не говорить і не пише поки що Байден до Олександровича. І це знак недобрий.

І сам Зеленський це добре розуміє. Звідси і заяви про можливу повномасштабну агресію Росії до кінця вересня, про членство в НАТО як питання життя і смерті, й інтерв’ю в західних медіа, де червоною лінію проходять ці страхи українського президента. Але ж у Білому домі не дурачки сидять. Щоб почати розмовляти, мало панічних заяв. Потрібні дії. Тобто спочатку Зеленський мусить звільнити тих, хто стояв за аферою з Джуліані – перш за все, Єрмака. Але Єрмак працює, наче тінь, слідує за президентом, робить якісь самостійні заяви. І Блінкен, й інші американські політики все чудово розуміють, у тому числі і мовчання Зеленського щодо Коломойського. Проект Закону «Про олігархів» – це гарна, але вельми узагальнена відповідь. М’яч, який передали американські слідчі органи, арештувавши майно Коломойського в США, передали українським правоохоронним органам, зараз валяється десь під парканом Офісу президента. Є ще багато, напевне, чого, що змусило американців не спілкуватися з Зеленським з приводу ПП-2, про що ми не знаємо. Навряд чи таке спілкування уже змінило б хід подій – США завжди слідують власним інтересам. Але, принаймні, наш не виглядав би переляканим опудалом. Велика зовнішньополітична поразка України, якщо коротко.

Будьте пильними. До нових захоплюючих зустрічей. Життя прекрасне. І тривожне перед зустріччю Путіна з Байденом. Є відчуття, що нічого гарного Україні вона не принесе.