Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумы скажут «Нет» коду агрессора

483

5 липня в Сумах проведуть флеш-моб на підтримку бойкотування російських товарів. Активісти ходитимуть по супермаркетах та закликатимуть людей відмовитися від купівлі товарів агресора. Акцію влаштовує громадянський рух “Відсіч”.
“Ми збираємося о 14.00 біля супермаркету “Мануфактура”. Збираємося влаштувати таке собі театральне дійство. Заходитимемо в супермаркет з плакатами “Купив російське — купив зброю проти нашого солдата”. Потім падатимемо на підлогу, ніби померли. Це символізує наших загиблих українців на війні, – розповіла gazeta.ua одна з організаторок флеш-мобу Інна Шевчук”.
Активісти кажуть, деякі супермаркети не в захваті від такої ідеї.
“Було таке, що охоронці не пускали в приміщення, навіть міліцію викликали. Але ми знаємо, що за законом маємо право перебувати там, адже не порушуємо громадський порядок, – продовжила Інна. – В приміщення заходимо по чотири людини, щоб не створювати незручностей для відвідувачів. Головне, що бачимо — як люди в спермаркетах після наших акцій перебирають свої кошики та вилучають звідти російське. Попит на російські товари в Україні вже зменшився на 40%”.
Перед акцією по місту роздали листівки із зубатими матрьошками, які символізують агресію Росії проти України.
За останній час плакати, листівки й наліпки з таким зображенням та закликом не купувати російські товари учасники кампанії поширили в Житомирі, Миколаєві, Харкові, Вінниці, Полтаві, Чернівцях, Херсоні, Рівному, Луцьку, Дніпропетровську, Києві, Львові, Черкасах, Первомайську, Немирові, Лубнах, Гайсині, Барі, Козятині, Броварах, Липовці.