Сумські актори провели благодійні вечори
Сценічні читання на розсуд глядача представили актори Сумського національного театру ім. М.С.Щепкіна
Читання п’єси – це один з етапів роботи над новою постановкою у будь-якій театральній трупі. Під час читань актори з режисером працюють з текстом, розставляють акценти, розуміють свої ролі. Це такий робочий процес. Щепкінці ж винесли робочий процес на широкий загал – читають текст з листа перед глядачем.
Три вечори поспіль на Малій сцені театру збиралися актори у чорному вбранні з білими аркушами паперу у руках і при повній відсутності декорацій (лише відеоряд на задньому плані), читали по ролях п’єси українських авторів, з лонг листа фестивалю сучасної української драматургії “Липневий мед”, який проводить УкрДрамаХаб.
“За тиждень ми зробили 5 п’єс. Усі вони написані українськими драматургами, як молодими, так і досить вже знаними. Усі вони написані після початку повномасштабного вторгнення. Усі вони були учасниками фестивалю”, – розповідає режисер Дмитро НЕКРАСОВ. – Усі п’єси різні, усі п’єси цікаві, з усіма ми працювали залюбки”.
“Читання, як етап роботи над новим матеріалом – для усіх акторів не новина. Новина те, що ми винесли це на очі глядачам, ми зробили перформативне читання, це ексклюзив саме для нашого театру, – ділиться секретами акторка Христина ЗОГРАБЯН. – Складністю є саме те, що ми маємо вимкнути максимально емоції, дати глядачеві самому намалювати картину того, про що йдеться у творі. Саме тому ми одягнені у чорне, а деякі дівчата “виконують” чоловічі ролі”.
“Якщо глядач добре сприйме ці читання, ми, можливо, введемо їх у постійну практику театру, – говорить Сергій ДОРОФЄЄВ, генеральний директор театру – художній керівник. – А вже 4 листопада ми запрошуємо усіх на відкриття 90-го театрального сезону, який відзначимо прем’єрою мюзикла-детектива “Ромео і Джульєтта””.
Вхід до зали був безкоштовним, а під час сценічних читань щепкінці збирали кошти на автівку для одного з підрозділів ДФТГ м. Суми, у якому з першого дня служить артист балету театру Сергій Єрошкін
Mono: 5375414121807035
ПриватБанк: 5168752000787989