Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумчани отримують новий транспорт зі старими перевізниками

684

Минулий тиждень у обласному центрі пройшов під знаком «громадського транспорту». Цю тему не обговорював у місті хіба що лінивий. Але усе по порядку.
Саме минулого тижня у міськраді відбулося планове засідання комісії з координації роботи пасажирського транспорту на території Сумської МТГ. Серед численних питань, які були там розглянуті, було і питання транспортного конкурсу для сумських перевізників. Сергій ЯКОВЕНКО, начальник відділу транспорту, зв’язку та телекомунікаційних послуг СМР, повідомив, що серйозних і систематичних порушень у роботі пасажирського транспорту протягом дії попередніх договорів виявлено не було, отже, можна продовжувати співпрацювати. З огляду на це, комісія ухвалила рішення рекомендувати начальнику Сумської міської військової адміністрації подовжити дію договорів про організацію перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в обласному центрі протягом строку дії Указу Президента від 5 лютого 2024 року № 49/2024 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні». Члени комісії одностайно підтримали цю пропозицію.
Несподіваною новиною для містян стало те, що у Сумах налагодили власне виробництво транспортних засобів. Як називає їх той же Сергій Яковенко – це автобуси. Але, побачивши даний вид транспорту на власні очі, сумчани зауважують, що це скоріше маршрутка, але більшої місткості. Але факт залишається фактом: дві нові машини вже перевозять містян. “Виробництво почало працювати у 2021 році, після проходження повної сертифікації”, – зазначив начальник відділу транспорту, зв’язку та телекомунікаційних послуг Сергій Яковенко.
Нові автобуси мають символічну назву «Сумчанин», а також низьку підлогу, що робить їх зручними для людей з обмеженими можливостями та пасажирів з дитячими візочками. Загальна пасажиромісткість автобуса становить понад 40 місць: 23 для сидіння, 1 для пасажира з інвалідністю та 18 стоячих. Сумські автобуси відповідають екологічному стандарту «EURO 5», а деталі кузова для них виробляються в Сумах.
Сумчани вже деякий час користуються цим транспортом. Таку змогу мають ті, хто їздить маршрутом №20 «Шпиталь – Аеропорт». ПП «Согор» вже підписало з підприємством договір на виготовлення ще 10 автобусів. Строк виконання – кінець 2024 р.

Олена Миколаєнко, Панорама, №9-2024