Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

В Сумах регламентировали самоизоляцию (добавлено решение исполкома)

1,332

В Сумах утвердили Порядок осуществления контроля и мониторинга лиц, которые находятся на самоизоляции во время карантина.
Решение принято исполкомом на заседании 8 апреля. Причем эти мероприятия не касаются людей, находящихся на самоизоляции по возрасту. Работающие горожане, которым исполнилось 60 лет и старше при наличии справки с места работы имеют право на передвижение к месту работы и обратно, и находится на улицах в связи со служебной необходимостью. При этом они должны находится в масках или респираторах.
Как заявил на заседании начальник правового управления Олег ЧАЙЧЕНКО, эти Правила касаются лиц, прибывших из других стран; из других населенных пунктов Украины и тех, кто контактировал с больными на COVID-19.
«У разі відмови від надання Інформованої згоди та самоізоляції, а також порушення особою двічі режиму самоізоляції, особа підлягає направленню до обсерватора відповідно до постанови КМУ від 11.03.2020р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» із змінами та доповненнями», – сказано в решении.
Как только решение появится на сайте мэрии, мы его обнародуем.

 

Сумська міська рада

Виконавчий комітет

РІШЕННЯ

Від 08.04.2020 № 194

Про затвердження Порядку здійснення контролю та моніторингу щодо осіб, які перебувають на самоізоляціїпід час карантину

 

Ураховуючи значне поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та встановлення на всій території України карантину згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» в редакції до постанови Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2020 р. № 255, з метою запобігання поширенню хвороби на території Сумської міської об’єднаної територіальної громади, відповідно до статей 5, 30 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», статті 30 Закону України «Про Основи законодавства України про охорону здоров’я, Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Правил санітарної охорони території України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2011 № 893, постанов Головного державного санітарного лікаря України від 15.03.2020 № 1, 21.03.2020 № 2, 24.03.2020 № 3, 30.03.2020 № 5, керуючись статтею 40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Сумської міської ради

ВИРІШИВ:

1.ЗатвердитиПорядокздійснення контролю та моніторингу щодо осіб, які перебувають на самоізоляції під час карантину (додаток 1).

 

2. Відділу охорони здоров’я Сумської міської ради (Чумаченко О.Ю.) забезпечити здійснення контролю та моніторингу щодо осіб, які перебувають на самоізоляції, контролю за виконанням санітарно-епідемічних заходів та своєчасне подання Сумському міському голові інформації та пропозицій для прийняття ефективних управлінських рішень.

 

3. Сумському відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Сумській області (Якименко Т.І.), Управлінню патрульної поліції в Сумській області (Калюжному О.О.) забезпечити виконання передбачених цим рішенням Порядку заходів на території Сумської міської об’єднаної територіальної громади на період дії карантину.

 

4. Уповноваженим особам притягувати до адміністративної відповідальності у визначеному законодавством порядку осіб, які порушують вимоги Порядку, затвердженому цим рішенням.

5. Керівники суб’єктів господарювання, які надають послуги з управління багатоквартирним будинком, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів, уповноважені особи співвласників багатоквартирного будинку, голови квартирних та будинкових комітетів зобов’язані протягом дії карантину здійснювати покладенні на них цим рішенням заходи.

 

6.Управителям багатоквартирних будинків, головам об’єднань співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельних кооперативів, уповноваженим особам співвласників багатоквартирних будинків, суб’єктам господарювання, яким дозволено здійснення діяльності під час карантину, головам квартальних комітетів, перевізникам приватного та комунального пасажирського транспорту, державним органам та органам місцевого самоврядування протягом доби, з дня прийняття рішення, розмістити дане рішення на дошках оголошень/в спеціально визначених місцях.

 

7. Департаменту комунікацій та інформаційної політики Сумської міської ради (Кохан А.І.):

– через засоби масової інформації, соціальні мережі та шляхом розміщення на офіційному вебсайті Сумської міської ради довести дане рішення до відома населення;

– на офіційному вебсайті Сумської міської ради у розділі: «Суми: коронавірус – СТОП» створити папку «Самоізольованим особам», в якій розмістити зразок форми«Інформованої згоди особи на проведення протиепідемічних та/або профілактичних заходів» (додаток 2).

 

8. Дане рішення набирає чинності з дня його оприлюднення на офіційному вебсайті Сумської міської ради та діє на період карантину на території України.

 

 

 

Міський голова О.М. Лисенко

 

 

Чайченко 700-630

Розіслати: згідно зі списком

Додаток 1

до рішення виконавчого комітету

від 08.04.2020 № 194

 

 

 

ПОРЯДОК

здійснення контролю та моніторингу щодо осіб, які перебувають на самоізоляції під час карантину (далі – Порядок)

Розділ І. Загальні положення

1.1.Цей Порядок визначає механізм проведення на території Сумської міської об’єднаної територіальної громади комплексу організаційних заходів із здійснення контролю та моніторингу щодо осіб, які перебувають на самоізоляції під час карантину, спалахів та епідемії хвороби, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (COVID-19).

1.2. Порядок є обов’язковими для виконання всіма юридичними та фізичними особами,які перебувають (розташовані, знаходяться, здійснюють діяльність,) на території Сумської міської об’єднаної територіальної громади (далі – Сумської міської ОТГ).

1.3. Терміни в цьому Порядку вживаються у значенні, наведеному в чинному законодавстві України.

1.4. Отримання, обробка та використання інформації стосовно здійснення контролю та моніторингу щодо осіб, які перебувають на самоізоляції під час карантину, спалахів та епідемії хвороби, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (COVID-19) (надалі – карантин) необхідна для відстеження епідеміологічної ситуації та прийняття відповідних рішень уповноваженими органами щодо локалізації розповсюдження хвороби.

1.5. Виявлення осіб, які підлягають самоізоляції під час карантину, здійснюють:

– медичні працівники під час амбулаторних прийомів, медичних оглядів, за допомогою дистанційного звернення осіб або на стаціонарних контрольно-пропускних пунктах при в’їзді (виїзді) на територію Сумської міської ОТГ;

– працівники ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України»;

– посадові особи органівмісцевогосамоврядування;

-посадові особи органівдержавноївиконавчоївлади;

– працівники органів поліції;

– працівники підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування;

– фізичні особи-підприємці;

– громадяни, в тому числі шляхом самостійного повідомлення відносно себе.

1.6. Заходи, передбачені цим Порядком, здійснюються відповідно до законодавства України та рішень органів місцевого самоврядування.

1.7. Заходи, передбачені цим Порядком, не застосовуються до осіб, які підпадають до категорії осіб, які підлягають самоізоляції або знаходяться на самоізоляції лише за ознаками віку.Працюючі особи, яким виповнилося 60 років та більше, за наявності довідки з місця роботи, мають право на пересування до місця роботи та з неї до місця проживання, а також знаходитися на вулицях у зв’язку з виконанням трудових, службових обов’язків, з обов’язковим застосування засобів індивідуального захисту.

Розділ ІІ. Права та обов’язки осіб, які потребують самоізоляції

та самоізольованих осіб

2.1. Процедура визначення, правовий статус осіб, які підлягають самоізоляції, осіб, які знаходяться на самоізоляції, а також медично-санітарні вимоги до них встановлюється законодавством України.

 

2.2. Заходи, передбачені цим Порядком, застосовуються до осіб, які підлягають самоізоляції, а саме :

а) особи, які прибули з іншої країни

б) особи, які прибули до населених пунктів Сумської міської об’єднаної територіальної громади з інших населених пунктів України

в) особи, які мали контакт із хворими на COVID-19.

Особа, яка підлягає самоізоляції зобов’язана:

а) невідкладно за допомогою засобів телефонного зв’язку або мережі Інтернет повідомити лікаря, з яким укладено декларацію, абоВідділ 15-80 СМР, або Відділ охорони здоров’яСумської міської ради про обставини (прибуття з іншої країни або прибуття з інших населених пунктів України),за якими особі потрібно пройти самоізоляцію;

б) повідомити суб’єктам, зазначених у пп. «а» п. 2.2. розділу ІІ Порядку контактні дані – прізвище, ім’я, по батькові, громадянство, адресу перебування, контактний телефон, дату народження, дату перетину державного кордону України/прибуття до населених пунктів Сумської міської ОТГ з інших населених пунктів України;

в) надати згоду на проведення протиепідемічних та/або профілактичних заходів шляхом заповнення та підписання особами віком від 16 років бланку у двох примірниках «Інформованої згоди особи на проведення протиепідемічних та/або профілактичних заходів» (далі – Інформована згода), форма якої додається до цього рішення та яка знаходиться на офіційному сайті Сумської міської ради у розділі: «Суми: коронавірус – СТОП»- папка «Самоізольованим особам».

Інформована згода спрямовується до Відділу охорони здоров’я Сумської міської ради або лікувального закладу, де укладено декларацію.

У разі відмови від надання Інформованої згоди та самоізоляції, а також порушення особою двічі режиму самоізоляції, особа підлягає направленню до обсерватора відповідно до постанови КМУ від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» із змінами та доповненнями.

г) дотримуватися медико-санітарних, санітарно-гігієнічних, карантинних, організаційних правил, заходів, рекомендацій з інфекційного контролю, вказівок, рекомендацій, застережень лікаря.

2.3.З моменту заповнення і підписання бланку Інформованої згоди громадянин знаходиться на самоізоляції потягом 14 днів або згідно рекомендації лікаря.

2.4. Особа, яка знаходиться на самоізоляції (самоізольована особа) зобов’язана:

2.4.1.Постійно знаходитися та не залишати приміщення, яке особа визначила для знаходження під час самоізоляції, за виключенням випадків, передбачених законодавством України;

2.4.2.Постійно мати при собі мобільний телефон, відповідати на телефоні дзвінки сімейного лікаря, Відділу охорони здоров’я Сумської міської ради, органу поліціїта надавати за телефоном пояснення з приводу знаходження на самоізоляції;

2.4.3.Утримуватися від контакту з іншими особами та мінімізувати контакт з особами, з якими спільно проживає.У разі контактування з особами, з якими спільно проживає, застосовувати індивідуальні засоби захисту та дотримуватися інших санітарно-гігієнічних норм тощо;

2.4.4. Дотримуватися медико-санітарних, санітарно-гігієнічних, карантинних, організаційних правил, заходів, рекомендацій з інфекційного контролю;

2.4.5. Виконувати вказівки та рекомендації лікаря стосовно стану здоров’я під час самоізоляції.

2.4.6. Самоізольована особа зобов’язана щоденно повідомляти про стан свого здоров’я лікаря, з яким укладено декларацію.

2.5. Особі, яка знаходиться на самоізоляції, за наявності технічної можливості, рекомендується підключитися до авторизованих Telegram-каналів Міністерства охорони здоров’я https://t.me/COVID19_Ukraine та Сумської ОДА https://t.me/CIVID19_Sumy з метою отримання актуальної інформації щодо карантину.

2.6. Особі, яка знаходиться на самоізоляції, і яка заявила про неможливість забезпечення піклування про неї у період самоізоляції іншими особами, дозволяється відвідування місць торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами, медичними виробами, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції, а також двічі на день вигулювати домашніх тварин, за умови використання засобів індивідуального захисту.

У випадку погіршення стану негайно звернутися до лікаря, з яким укладено декларацію або при невідкладному стані до екстреної медичної допомоги.

Розділ ІІІ. Порядок інформаційної взаємодії

3.1. Суб’єкти, зазначені у п. 1.5 Порядку, у випадку виявлення осіб, які підлягають самоізоляції, направляють відповідну інформацію до Відділу охорони здоров’я Сумської міської ради та/абоВідділу «Служба 15-80» Сумської міської ради (реквізити зазначені у розділі VІ Порядку).

3.2. Відділ «Служба 15-80» Сумської міської радинегайно з моменту отримання інформації, вказаної у п. 3.1. Порядку, передає її до Відділу охорони здоров’я Сумської міської ради для накопичення, використання таздійсненняконтролю та моніторингу щодо самоізольованих осіб.

3.3.Відділ охорони здоров’я Сумської міської радизгідно з цим Порядком:

а) оперативно підпорядковується міському штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня, виконує його доручення та звітує про роботу кожного дня о 9 год. 00, або в інший час, визначений міським штабом;

б)здійснює контроль та моніторинг щодо осіб, які перебувають на самоізоляції під час карантину;

в) отримує від Відділу «Служба 15-80» Сумської міської ради, органів поліції, лікарів та медичних підприємств, закладів, установ інформацію щодо осіб, які підлягають самоізоляції або знаходяться на самоізоляції, та формує базу даних самоізольованих осіб в електронній формі;

г ) взаємодіє з органами поліції, органами місцевого самоврядування, органами державної виконавчої влади, медичними закладами та лікарями, юридичними особами незалежно від форм власності та громадянами з питань здійснення контролю та моніторингу щодо самоізольованих осіб;

д)організовує медичний наглядлікарями, з якими укладені декларації, з метою з’ясування стануздоров’я самоізольованих осіб, їх фактичного місцезнаходження, надає роз’яснення щодо режиму самоізоляції та шляхів вирішення потреб забезпечення життєдіяльності і проблемних питань стосовно самоізоляції;

е)у разі необхідності залучає до вирішення потреб самоізольованої особи Департамент соціального захисту населення Сумської міської ради, Департамент інфраструктури міста Сумської міської ради, медичні заклади, а у разі встановлення фактів порушення цими особами режиму самоізоляції – органи поліції;

є) вирішує інші питання, пов’язані з виконанням своїх завдань та напрямків роботи.

3.4. До бази даних, яка формуєтьсяВідділом охорони здоров’я Сумської міської ради вноситься така інформація:

а) загальні відомості про особу (прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, стать);

б) адреса місця проживання (перебування) та адреса, за якою особа буде перебувати на самоізоляції;

в) контактні дані (номер телефону);

г) країна/регіон, місто з якого особа нещодавно повернулася (відвідувала);

ґ)дата повернення особи до населених пунктів Сумської міської об’єднаної територіальної громадим та/або контакту з особами, хворими на COVID-19 та/або дата виявлення симптомів (ознак) хвороби;

д)очікувана дата закінчення режиму самоізоляції.

3.5.Відділ охорони здоров’я Сумської міської ради є відповідальним за внесенням відомостей до вказаної бази даних, перевіряє її достовірність та актуальність шляхом отримання інформації з будь-яких джерел, в тому числі через контактування з особою, що перебуває на самоізоляції.

 

Розділ ІV. Контроль та відповідальність

4.1. Контроль за дотриманням режиму самоізоляції здійснюється працівниками Національної поліції та Національної гвардії, працівниками державних установ Міністерства охорони здоров’я епідеміологічного профілю, уповноваженими посадовими особами Відділу охорони здоров’я Сумської міської ради.

4.2.Уповноважені особи –працівники органів поліції, уповноважені посадові особи Відділу охорони здоров’я Сумської міської ради, відповідні органи державної виконавчої влади – у випадку виявлення порушень,у визначеному законодавством порядку, притягуватимуть винних осіб до кримінальної або адміністративної відповідальності.

4.3. Громадяни,посадові особи, яким стало відомо про порушення самоізольованими особами режиму самоізоляції,невідкладно повідомляють органи поліції, Відділ охорони здоров’я Сумської міської ради або Відділ «Служба 15-80» Сумської міської ради про вчинене правопорушення.

4.4. За порушення цього Порядку винні особи притягаються в установленому законодавством порядку до адміністративної відповідальності за статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

4.5. Підприємства, установи, організації, підприємці та громадяни, які порушили законодавство, що призвело до виникнення захворювань, тривалої або тимчасової втрати працездатності інших осіб, зобов’язані відшкодувати понесені збитки, а також компенсувати додаткові витрати відповідних суб’єктівна проведення санітарних та протиепідемічних заходів і витрати лікувально-профілактичних закладів на подання медичної допомоги потерпілим.

 

Розділ V. Доступ до бази даних

 

5.1.Розпорядником інформації, яка міститься у базі даних самоізольованих осіб, єВідділ охорони здоров’я Сумської міської ради, який використовує її для виконання своїх завдань та повноважень. Доступ до бази даних може бути наданий визначеному структурному підрозділу органу поліції (без права адміністрування).

5.2.Особи, які мають доступ до бази даних, зобов’язуються виконувати вимоги Закону України «Про захист персональних даних».

 

 

 

 

 

Розділ VІ. Інформаційні ресурси

6.1. Відділ «Служба 1580» Сумської міської ради. 40030, м. Сумивул. Горького, 21. Електронна адреса: 1580@smr.gov.uaконтактний телефон 067-539-06-33;

6.2. Відділ охорони здоров’я Сумської міської ради. м. Суми, вул. Леваневського, 26. Електронна адреса: voz@smr.gov.uaконтактний телефон:787-000

6.3. Департамент соціального захисту Сумської міської радим. Суми,вул. Харківська, 35. Електронна адреса: dszn@smr.gov.uaконтактний телефон 788-888

 

6.4. Департамент інфраструктури міста Сумської міської радим. Суми,вул. Горького, 21. Електронна адреса: dim.smr.gov.ua/контактний телефон 70-05-90

 

6.5. Сумський відділ поліції (м.Суми) ГУ НП в Сумській областім. Суми,вул. Першотравнева, 21. Електронна адреса: https://su.npu.gov.ua/чергова частина Сумського відділку поліції – т. факс 61-17-92

 

6.6.Управління патрульної поліції в м. Сумим. Суми, вул. Білопільськийшлях, 18/1. Електронна адреса: patrol.police.gov.uaконтактний телефон цілодобово – 102чергова частина: – р.т. 66-88-00

 

 

 

 

Начальник правового управління О.В.Чайченко


Додаток 2

до рішення виконавчого комітету

від 08.04.2020 № 194

ІНФОРМОВАНА

ДОБРОВІЛЬНА ЗГОДА ОСОБИ НА ПРОВЕДЕННЯ ПРОТИЕПІДЕМІЧНИХ ТА/АБО ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАХОДІВ

Я,________________________________________________________________________________ (прізвище, ім’я, по-батькові, дата народження) __________________________________________________________________________________(дані документа, щопосвідчує особу)

надаю однозначну добровільну згоду на мою самоізоляцію з метою дотримання протиепідемічних та/або профілактичних заходів у відповідності до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», Основ законодавства України про охорону здоров’я та зобов’язуюсь не порушувати режиму самоізоляції.

 

Мені в повному обсязі надано інформацію про причини, характер та тривалість моєї самоізоляції (шляхом перебування в помешканні, квартирі, будинку, тощо, для встановлення медико-санітарного спостереження і проходження необхідних обстежень), пов’язаної з потенційним ризиком інфікування коронавірусомSARS-CoV-2 під час перебування в зоні/зонах поширення коронавірусу.

 

Приймаючи умови моєї евакуації з країни поточного перебування, я добровільно погоджуюсь на власну самоізоляцію в помешканні, квартирі, будинку протягом необхідного періоду для проведення протиепідемічних та/або профілактичних заходів, що встановлюється протягом інкубаційного періоду – 14 діб.

 

Мені в повному обсязі було надано інформацію щодо особливостей перебігу гострої респіраторної хвороби, викликаної новим коронавірусомSARS-CoV-2, її діагностики та лікування, можливого діагностично-лікувального процесу та про можливі несприятливі наслідки під час його проведення.

 

Мені надали в доступній формі інформацію про ймовірний перебіг захворювання (у разі його виникнення) і наслідки підписання цієї інформованої згоди на проведення протиепідемічних та/або профілактичних заходів.

 

Я інформований(а) про те, щонедотриманняобмежувальнихзаходівпід час моєїсамоізоляції, рекомендацій з інфекційного контролю, прийомупризначенихлікарськихзасобів, безконтрольнесамолікуванняможуть негативно позначитися на моємустаніздоров’я та станіздоров’яоточуючих.

 

Я мав(ла) можливістьзадавати будь-якіпитання, які мене цікавлять, стосовноперебування в самоізоляції, стану здоров’я, перебігузахворювання і лікування та одержав(ла) на них вичерпнівідповіді.

 

Зобов’язуюсьдотримуватись режиму перебування в самоізоляції, в тому числінегайноповідомлятилікаря про будь-яке погіршеннясамопочуттяпід час перебування в самоізоляції та виключитипряміконтакти з іншими особами.

 

Дана інформованазгоданадається мною та є дійсноюпротягомвсьогоперіоду, необхідного для проведенняпротиепідемічних та/абопрофілактичнихзаходів.

 

Зміст ст. 5 Закону України «Про забезпеченнясанітарного та епідеміологічногоблагополуччянаселення», ст. 44-3 Кодексу України про адміністративніправопорушення, ст. 325 Кримінального кодексу Українименіроз’яснені та зрозумілий. Я усвідомлюю, щопорушеннясамоізоляції, матименаслідкомпритягнення мене до адміністративноїабокримінальноївідповідальностіу порядкувстановленомучиннимзаконодавствомУкраїни.

 

 

Інформаціюнадав ______________________ «___» _______ 20__ року ___________

(П.І.Б.) ( дата ) (підпис).

 

Я, __________________________________________, згодний(а) іззапропонованоюсамоізоляцією у зв’язку з потенційнимризикомінфікуванням на гоструреспіраторну хворобу, спричиненукоронавірусомSARS-CoV-2, яка буде відбуватись шляхом могоперебування в__________________________________________________,

(вказати тип приміщення – кімната № /квартира №/ будинок № абоінше)

за адресою ______________________________________, номер засобівзвязку (моб. тел.)_________________________________ та надаю однозначнузгоду на обробкумоїхперсональнихданих у відповідності до мети обробкивідповідно до Закону України «Про захистперсональнихданих» для захистужиттєвоважливихінтересів.

 

___________________ «___»____________20__ року

(підпис ) (дата)

 

 

 

Начальник правового управління О.В. Чайченко