Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

В Сумах простятся с писателем Юрием Цариком

780

21 жовтня 2014 року ВІДІЙШОВ У ВІЧНІСТЬ український письменник, громадянин, великий друг обласної наукової бібліотеки ЮРІЙ ЦАРИК. Прощання з Юрієм Цариком відбудеться 23 жовтня об 11 годині. Висловлюємо співчуття родині.

Юрій Царик. Закінчив філологічний факультет Сумського державного педагогічного інституту. Працював учителем у сільській школі, потім викладав іноземну мову в педінституті. В шістдесятих роках потрапляє під хвилю репресій, здійснюваних владою проти творчих, свободомислячих людей. Разом з ним потрапляє до в’язниці побратим по перу поет Анатолій Семенюта.
Після ув’язнення Юрія очікують нові поневіряння — відсутність роботи, без квартири (влада відібрала). Та доля зводить з поетом Миколою Даньком, який посприяв працевлаштуванню до конотопської міськрайонної газети. Там Юрій працює дев’ять років кореспондентом. Довгі роки творчість Юрія Царика замовчувалася. Лише у 1983 році у харківському видавництві «Прапор» видається перша збірка «Нетипові типи».
За роки творчості, письменник видав вісім книг, як пише сам Ю. Царик:
Для мене, головне не кількість, а якість, я ніколи не прагнув писати легко і багато, щоб не зраджувати себе, бо чесність і порядність для мене були незрівнянно вищі, ніж відомість і популярність написаного. І я не сподіваюсь на швидкоплинність нинішнього затяжного міжчасся — бездуховного, байдужого і продажного. Воно загострює любов до життя, а значить до творчості.* 1983 — «Нетипові типи» (сатира і гумор)
* 1993 — «Пісочний годинник»
* 1998 — «Кладка над прірвою»
* 2000 — «І німий заговорив» (новели, оповідання)
* 2003 — «Рабства світу цього» (притчі)
* 2005 — «Поверніться, літа мої» (спогади, роздуми)
* 2007 — «Запрягайте коні в шори» (новели)
* 2011 — «Спалених душ попелища» (повість).
* 2014 — “Прощання без прощання” (збірка поезій, посмертна)