Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

В Сумах обратились в Киев из-за тарифов

221

Сумской горсовет обратился к Президенту, Кабмину и ВР по поводу тарифов. Обращение поддержали 33 из 42 присутствующих на сессии депутатов.
«Мы все против повышения тарифов!», – заявил городской голова Александр ЛЫСЕНКО. По его мнению, для нормализации ситуации есть три пути «не менять тарифы, назначать субсидии или поднять пенсии и зарплаты».
Он заметил, что исполком не рассматривает тарифы, хотя и цена газа, в нх заложенная, ниже сегодняшней.

Проект решения

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Сумської міської ради VIII скликання

до Президента України,Верховної Ради України,

Кабінету Міністрів Українищодо необґрунтованого

збільшення вартості енергоносіїв

Ми, депутати Сумської міської ради, представляючи інтереси Сумської міської об’єднаної територіальної громади,вкрай стурбовані ситуацією щодо чергового підвищення тарифів на енергоносії. На нашу думку, цей крок є несправедливим і прогнозовано призвів до суспільного невдоволення, адже зростання цін на житлово-комунальні послуги відбулося в умовах падіння доходів населення через пандемію та локдаун.

Подорожчання газу та підвищення ціни на електроенергію для побутових споживачів призводить до зростання платіжок, здорожчання товарів та послуг, що в умовах напруженої соціально-економічної ситуації в країні, стало додатковим фінансовим тягарем для українців. Окрім цього, не вирішено питання встановлення граничної ціни на газ, що використовується для виробництва теплової енергії для надання послуг з постачання теплової енергії споживачам категорії «населення».

Кабінет Міністрів України 18.01.2021 прийняв постанову №25 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою вводиться гранична ціна на газ для побутових споживачів (населення) на рівні 6,99 грн. за 1 м3 у лютому-березні 2021 року.

Однак, зазначеною постановою Кабінету Міністрів України не встановлено граничної ціни на газ, що використовується для надання послуг з постачання теплової енергії населенню. Внаслідок цього, частина мешканців отримує вказані послуги за вищою ціною на газ, а отже питання потребує врегулювання.

Керівництво держави зобов’язане діяти виключно в інтересах громадян України та приймати рішення для захисту та реалізації прав, свобод та соціальних гарантій. На наше переконання, питання зміни тарифів можливо розглядати лише післявідновлення у повному обсязі роботи всіх галузей економіки, стабільної ситуації на ринку праці, зростання рівня доходів та рівня життя громадян.

На підставі вищевикладеного, враховуючи широкий суспільний резонанс, що призводить до зростання соціальної напруги, Сумська міська рада висловлює незгоду із зростанняму 2021 році цін на природний газ, електроенергію, підвищення тарифів за транспортування, розподіл природного газу для газорозподільних компанійта вимагає від Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України всебічно та об’єктивно розібратись у ситуації, що склалася з тарифами на житлово-комунальні послуги, тапередбачити додаткові заходи за рахунок коштів державного бюджету для посилення соціального захисту населення.