Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Соцвзнос: не заплатишь – получишь штраф

384

З 1 жовтня 2013 року органами доходів і зборів по всій країні розпочато процес прийняття звітності, взяття на облік та зняття з обліку платників єдиного внеску.

Податківці звертають увагу, що відтепер функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування покладено на Міністерство доходів і зборів України.

Сумська ОДПІ нагадує, що єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Крім того, варто пам’ятати: у разі несвоєчасної сплати ЄСВ (або не в повному обсязі) до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄСВ, несуть адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.

Таким чином, неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску, страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування або подання недостовірних відомостей, що використовується в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування, іншої звітності та відомостей, передбачених Законом про ЄСВ і Законом про пенсійне страхування, порушення встановленого порядку використання та здійснення операцій з коштами Пенсійного фонду України тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від 20 до 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 340 до 510 грн.).

Ті ж самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне із вищезазначених правопорушень, тягнуть за собою накладання штрафу на посадових осіб у розмірі від 30 до 40 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 510 до 680 грн.).

Тому, аби уникнути будь-яких фінансових санкцій, Сумська ОДПІ закликає уважно ставитися до вимог, пов’язаних зі сплатою єдиного соціального внеску,, – повідомляє пресс-служба Сумської ОДПІ