Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сонцезахисні засоби: як правильно вибирати для різних типів шкіри

5

Багато людей не замислюються про те, наскільки небезпечні сонячні промені для нашої шкіри. Їх вплив чиниться зсередини, викликаючи появу зморшок, пігментних плям, сухість та старіння шкіри. Якщо ви проводите занадто багато часу на активному сонці, це може навіть призвести до розвитку раку шкіри. Саме тому важливо правильно підібрати сонцезахисний засіб, а ще треба знати як його наносити.

Що означають типи сонцезахисних кремів та фактор SPF?

Сонцезахисні засоби забезпечують захист від UV-променів (UVA та UVB), і їх ефективність визначається фактором SPF (Sun Protection Factor). За цим критерієм їх можна розділити на такі типи:

  1. SPF15. Якщо ви захищаєте шкіру таким кремом з SPF15, тобто якщо добре наносите на всі відкриті ділянки шкіри і оновлюєте шар крему кожні 2 години (а також в разі інтенсивного потовиділення або після купання), то ефект ультрафіолетового опромінення шкіри зменшується. Промені в-спектра (UVB) можуть викликати почервоніння верхнього шару шкіри в порівнянні з аналогічним впливом на незахищену шкіру. Але з захистом, їхній вплив на шкіру зменшується в 15 разів, що дозволяє шкірі залишатися захищеною протягом тривалого часу. Захисні засоби з рівнем захисту SPF15 утримують до 93% від середнього рівня ультрафіолету (UVB).
  2. SPF30. Таким чином, сонцезахисні креми з рівнем захисту SPF30 зберігають до 97% середнього рівня ультрафіолету (UVB).
  3. SPF50. Сонцезахисні креми зі ступенем захисту SPF50 зберігають до 98% від середнього рівня ультрафіолету (UVB).

Особливості нанесення сонцезахисного крему

  • Для запобігання передчасному старінню та пошкодженню шкіри необхідно використовувати легку захисну косметику (креми, лосьйони) з поліпшеними сонцезахисними засобами – з індексом SPF (фактором захисту від сонця) 15 і більше, а на обличчя – SPF 50;
  • Слід зазначити, що косметика має 2 маркування: UVA і UVB (захист від ультрафіолетових променів обох спектрів);
  • При використанні в морі сонцезахисний засіб повинен бути водонепроникним;
  • Цей продукт слід наносити на шкіру принаймні за 15 хвилин до виходу на сонце і повторювати нанесення кожні 2 години під час інтенсивної інсоляції;
  • Якщо ви нанесли сонцезахисний крем на шкіру і витерли його рушником, нанесіть його ще раз;
  • Якщо у вас є сонцезахисний крем, який не є водостійким, рекомендується повторно застосовувати його кожного разу, коли ви приймаєте ванну, вмиваєтесь  або відбувається потовиділення;
  • Сонцезахисний крем слід наносити на шкіру в достатній кількості рівномірним шаром;
  • Людям з чутливою до сонця шкірою (фототипи I і II) рекомендується влітку користуватися сонцезахисними засобами, залишаючись в тіні навіть в похмуру погоду.

У той же час можуть виникнути побічні ефекти у вигляді алергічного дерматиту, особливо після використання багатокомпонентних сонцезахисних засобів, які містять аромати і хімічні світлозахисні фільтри. Для продуктів з фізичними фільтрами більш характерні ускладнення у вигляді потовиділення через можливого оклюзійного ефекту. У цьому випадку варто віддати перевагу продуктам з більш легкою текстурою, таким як емульсії і розчини на водній основі.

Тому перед вибором сонцезахисного крему рекомендується заздалегідь проконсультуватися з дерматологом, щоб уникнути появи небажаних побічних ефектів та не зіпсувати відпочинок. Він проведе ретельне обстеження вашої шкіри і дасть відповідні рекомендації. Слід також пам’ятати, що використання сонцезахисних засобів не є ефективним захистом від небажаного впливу ультрафіолетового випромінювання. Тому варто обмежити час перебування на сонці, особливо в період його максимальної інтенсивності, це стосується особливо влітку з 10 ранку до 16 години, а також зменшити площу впливу ультрафіолетового випромінювання на шкіру, використовувати закритий одяг, головні убори і парасольки, більше бувати в тіні або в приміщенні.

Як вибрати сонцезахисний засіб?

Переконайтеся, що сонцезахисні креми мають широкий спектр захисту від ультрафіолету та ультрафіолетових променів. Існує безліч особливостей, які необхідно враховувати при покупці засобу для певного типу шкіри:

  1. Для жирної шкіри вибирайте сонцезахисний крем з швидко вбирається текстурою, який не залишає відчуття жирного блиску. Вибирайте сонцезахисний крем для дорослих з матуючими властивостями.
  2. Суха шкіра особливо потребує зволоження, тому креми та інші засоби повинні містити зволожуючі компоненти.
  3. Для комбінованої шкіри важливо вибрати більш легку формулу, що містить гліцерин або гіалуронову кислоту. Це допоможе зробити шкіру більш зволоженою.
  4. Чутлива шкіра реагує на найменше роздратування, що супроводжується почервонінням, свербінням і запаленням. Тому уникайте косметики, що містить агресивні інгредієнти.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я

Реклама