Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Шістка юних ІТ-геніїв

367

У Сумах 31 березня визначилися переможці Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій – найкращі юні IT-спеціалісти України отримали нагороди від мобільного оператора Київстар та компанії «Майкрософт Україна».

Близько 50 тис. школярів зі всієї країни взяли участь у змаганнях з інформаційних технологій, 88 із них дійшли до фіналу і тільки шість здобули перемогу. Переможцями стали 10-класник з Івано-Франківська Станіслав ДОМБРОВСЬКИЙ, 11-класниця з Львівської області Анна МАНЬКО, Сергій ЯРЕМА з міста Київ, а також представники Херсонської області Ростислав МАХАНЬКО, Діана ПЕТРОЧЕНКО, Максим ШАТОХІН. Із Сумської області до фіналу дійшло троє учнів. Десятикласниця Шосткінського навчально-виховного комплексу Євгенія СИНЯВСЬКА посіла ІІІ місце.

«Історія цієї учнівської олімпіади починалась у 2000 р., коли у Дніпрі відбулися перші змагання школярів не з програмування, а з інформаційних технологій. У 2012 р. олімпіада вийшла на всеукраїнський рівень і ми маємо сподівання, що вона стане міжнародною. Адже це змагання не має аналогів в усьому світі», – говорить засновник олімпіади, автор її методики, керівник центру інформаційних технологій управління освіти Дніпровської міської ради Микола КУЗІЧЕВ.

Подібні змагання дають можливість розкрити дитячі таланти у сфері інформаційних технологій. Для учасників це гарний майданчик, щоб продемонструвати свої здібності. Як зізнаються переможці, для них то великий крок для реалізації мрій: вступити до університету, адже перемога дає вагомі додаткові бали при вступі до українських вишів; знайти гарну роботу у сфері ІТ-технологій, адже за досягненнями юних спеціалістів пильно слідкують майбутні роботодавці, такі як наприклад, Київстар та компанія «Майкрософт Україна», що вже не один рік є партнерами проведення цієї учнівської олімпіади.

«Україна впевнено входить в еру цифрових технологій. Інтернет речей, електронний уряд, розумні системи самообслуговування – це новий рівень життя, і нашій країні необхідні фахівці, які будуть впроваджувати високотехнологічні інновації. Саме тому ми в рамках загальнонаціональної соціально-освітньої ініціативи «Зроби свій внесок» підтримуємо талановитих школярів та студентів, а також стартаперів та молодих підприємців, які представляють кращі розробки в сфері точних наук, в тому числі в IT-напрямку, – зазначила менеджер з корпоративних комунікацій Київстар Алла ЛАВРЕНТЬЄВА. – У 2015-2016 роках Київстар підтримав проведення 25 академічних змагань у сфері політехнічних знань, з них 6 – міжнародні. У цих змаганнях, а також в інших освітніх ініціативах в галузі точних наук взяло участь понад 4 200 дітей зі всієї України».

Всі учасники інтелектуального змагання нагороджені дипломами державного зразка. Також призери, а це 37 старшокласників, отримали сувеніри, а переможці – 6 володарів дипломів І ступеня – смартфони Microsoft Lumia 550 з підключенням до мережі Київстар.

ІД