Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Шахраї одурили жителів Сумщини більш ніж на 52 тисячі гривень

150

Жертвами зловмисників стали жителі Сумського та Глухівського районів. У поліції за даними фактами відкрили кримінальні провадження та ведуть пошуки шахраїв.

По допомогу до правоохоронців Сумського районного відділу поліції звернулась 54-річна мешканка с. В.Сироватка. Вона розповіла, що кілька годин тому до неї на мобільний зателефонував невідомий, та представившись працівником служби безпеки банку, повідомив, що її банківську картку заблоковано. Щоб не втратити усі заощадження запропонував перерахувати їх на номери банківських рахунків, та запевнив що після розблокування картки гроші автоматично повернуться на її рахунок. Жінка без усіляких сумнівів погодилась, та за допомогою мобільного додатку перерахувала на вказані рахунки більше 26 000 гривень.
За схожою схемою шахраї одурили і 61-річного мешканця Глухова. Псевдо-банкір запевнив заявника, що працівники банку будуть проводити перевірку його рахунків. Тому попросив продиктувати реквізити усіх карток, якими він користується. Заявник погодився. А вже за лічені хвилини побачив повідомлення про зняття 26 000 гривень з трьох своїх рахунків.
За даними фактами поліцейські відкрили кримінальні провадження за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає обмеженням волі на строк до трьох років.
Правоохоронці вкотре звертаються до громадян з проханням бути пильними і просять дотримуватися елементарних правил безпеки, адже часто зайва довірливість є основною причиною скоєння злочинів. Будь ласка, перевіряйте інформацію отриману від незнайомих. Пам’ятайте: навіть якщо незнайомець називає себе працівником банку, не поспішайте виконувати його прохання, особливо ті, які стосуються переказу коштів. Але якщо все ж таки Вас ошукали, звертайтеся в поліцію негайно.