Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Роман БЕЗСМЕРТНИЙ: «Відродження Конституції – збереження суверенітету»

245

Зустріч з політиком, дипломатом та майбутнім кандидатом у президенти Романом БЕЗСМЕРТНИМ відбулася у символічну, історичну дату. А саме: 16 липня, у 28-му річницю проголошення Декларації про державний суверенітет України. Ключова тема розмови – інституційна криза та шляхи її подолання.

Розпочинаючи прес-конференцію Роман Безсмертний пояснив: «Сьогодні в Україні маємо дуже глибоку інституційну кризу. Держава перебуває на грані законодавчого розпаду. І це помічається в діяльності органів влади, окремих фізичних та посадових осіб. Дана проблема існує насамперед на рівні усвідомлення, я вже не кажу про її розв’язання».

Відомий політик вважає, що політичне й правове невігластво призвели до того, що Конституція України перебуває у напівмертвому стані.

– Тож зрозуміло, що у такій ситуації латати конституційні дірки справа абсолютно марна. Ми маємо звести абсолютно нову будівлю і починати треба з основного закону, – акцентує Роман Петрович.– Перед нами стоїть непросте завдання: рухатися вперед в умовах внутрішніх і зовнішніх викликів. Рухатися вперед в умовах війни. За таких умов Україну неминуче очікує перехідний період. До трьох років. Новий парламент має ухвалити конституційний акт, щоб визначитися яким шляхом будемо йти до нової Конституції.

Член-кореспондент Національної академії наук України, суддя конституційного суду 1996-2005 рр. Володимир ШАПОВАЛ, який очолив робочу групу зі створення проекту нової Конституції, відзначив: «Перший етап – це створення передумов роботи над проектом нової редакції Конституції та плідна співпраця у трикутнику «Президент-Парламент-Громадськість».

Підсумовуючи сказане, майбутній кандидат у Президенти Роман Безсмертний відзначив: «Сьогодні зміст Конституції та шлях до неї є рівнозначними з точки зору досягнення результату. Я готовий взяти на себе цю відповідальність. Найближче завдання –– до кінця року проект конституційного акту буде винесено на всенародне обговорення, у ході президентської виборчої компанії-2019».

Політика