Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Рентген-кабінет у 5-й сумській клінічній лікарні знов приймає пацієнтів

97
Сьогодні, 29 жовтня відновлено роботу рентген-кабінету, який знаходиться на першому поверсі поліклініки КНП «Клінічна лікарня №5» СМР. Його капітальний ремонт тривав упродовж 9 місяців.

Очільник закладу В’ячеслав Петренко розповів, що для відновлення роботи кабінету здійснено великий фронт робіт для облаштування приміщення, де буде працювати новий рентген-апарат. Після капітальної реконструкції кабінет радує око сучасним дизайном та красивим оновленим інтер’єру.

Усього використано понад 3, 5 млн грн. З них: на придбання самого рентген-апарату – 2 млн 497 тисяч 500 грн, на проведення ремонтних робіт та на технічний авторський нагляд – 1 млн 169 тисяч 188 грн. Це усе кошти з міського бюджету міста Суми.

– У ході капітального ремонту відремонтовано кімнати, де проводиться дослідження та знаходяться відвідувачі, працює медичний персонал, – говорить В’ячеслав Юрійович, -також у ході ремонту враховано усі жорсткі державно-будівельні норми стосовно радіологічної безпеки та захисту від іонізуючого опромінення, при цьому здійснено облаштування підлоги рельєфними доріжками, що необхідно для користування людей з особливими потребами.

Завідувачка відділенням променевої діагностики Наталія Дорофєєва додає, що нова рентгенівська цифрова система діагностична система ECOVIEW 9plus Ecoray (виробник Корея) має більш широкий спектр можливостей, ніж та, що тут раніше працювала.
За її словами, відтепер у поліклінічному рентген-кабінеті можна зробити не лише обстеження грудної клітини, а й інші дослідження.

– Для цього апарат укомплектований діагностичним столом, на який можна вкладати пацієнта у горизонтальне положення для дослідження, наприклад, кісток хребта, або хворого у важкому стані. Тобто цей апарат має не лише профілактичні, а й діагностичні можливості. І що важливо – зважаючи на нинішні екстремальні умови, коли кожного дня ускладняється санітарно-епідеміологічна ситуація, то нове обладнання дає можливість розмежовувати потоки відносно здорових пацієнтів від інфікованих хворих, – пояснює Наталія Дорофєєва.

Тож вже за тиждень у новому рентген-кабінеті будуть прийматися безкоштовно усі пацієнти, котрі мають електронне направлення від сімейного лікаря, не зважаючи на місце проживання.

Потужність нового рентген-апарату – 100 знімків упродовж робочої зміни. Графік роботи кабінету з 8-00 до 18-00 години, результати обстежень видаються: якщо є термінова потреба –за годину, а якщо профілактична мета – то за добу.

ВАЖЛИВИЙ НЮАНС
Приємно й знаково, що відкриття оновленого рентген-кабінету відбулося у день, коли відзначається День Ультразвукової діагностики. А наш оновлений рентген-кабінет відноситься до відділення променевої діагностики, де працюють досвідчені фахівці, які проводять окрім рентгенівських, а й ультразвукові дослідження.

Тож з нагоди свята у ході церемонії відкриття нового кабінету відбулося вручення Почесних грамот працівникам відділення променевої діагностики.

Як йдеться у наказі: «З нагоди святкування 29.10.2021 року Всесвітнього дня лікаря з ультразвукової діагностики: за високий професіоналізм, відданість своїй справі, сумлінне виконання функціональних обов’язків та добросовісну працю, – НАКАЗУЮ: Нагородити Грамотою підприємства:
– ДОРОФЄЄВУ Наталію Іванівну, завідуввачку відділенням променевої діагностики, лікаря з УЗД;
– ЩЕРБАК Ганну Григорівну, лікаря з УЗД;
– КОЗИР Наталію Вікторівну, лікаря з УЗД;
– БІЛОБРОВУ Інну Володимирівну, лікаря з УЗД;
– РУДАКОВУ Ярославу Сергіївну, лікаря з УЗД.

Грамоти вручив директор підприємства В’ячеслав Петренко та побажав нашим cпівробітникам успіхів, здоров’я, усіляких життєвих успіхів та особистих гараздів й наснаги!
ІД