Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Провал резидента

127

Збираємо На Пенсії / Здрастуй, Криза / Уряд У Відставку, ВР – На Вихід / Зеленський У Трубі

Не дуже хочеться в це вірити. Але, схоже, країна знаходиться на межі грандіозної фінансової кризи. Держказначейство припинило фінансувати навіть проєкт президента «Велике будівництво». Не видаються не тільки державні, а й гроші, залучені від донорів. Бо під ударом знаходиться виплата пенсій наприкінці серпня-початку вересня. При тому, що надходження в бюджет перевиконуються, експерти вказують, що має місце як маніпулятивна статистика, так і оборудки в податковій з ПДВ. За підрахунками, через такі оборудки бюджет втрачає щороку близько 50 млрд грн. Нічого собі сума. Так це чи ні, достеменно невідомо. Але так мало грошей на рахунках Держказначейства не було дуже давно – факт.

Верховна Рада в обличчі «слуг народу» за підтримки Зеленського наприймала нещодавно купу законів, що мусять обтяжити людей новими зборами і податками.
Може, достатньо просто перестати красти – і життя може налагодитися? Але уряд, ВР і президент пробачають нечувані борги структурам олігархів, дозволяють безкарно грабувати бюджет силовим і фіскальним структурам, а платити підвищені податки мусять непричетні до вищезгаданих каст громадяни.

На місцевому рівні ситуація, відповідно, не набагато краща. Наскільки можна зрозуміти з інформації з різних джерел, завдання наразі одне – по можливості, виплачувати зарплатню, пенсії та соціальні виплати без затримок.

Чесно кажучи, ранувато фінансова криза навалилася. Зазвичай, перші дзвоники ми чуємо у жовтні-листопаді.

Що найбільш образливо, так це те, що сталася криза в розпал будівельного сезону, та ще й напередодні святкування 30-ї річниці Незалежності України. Грандіозного ж, напевне, треба думати. Бо інакше святкувати президент не вміє.

А тепер багато об’єктів, якими хотів похвалитися Зеленський на свята, можуть залишитися незавершеними. Хоча, можливо, голову Держказначейства візьмуть у лещата, притримають пенсії та зарплати, вигребуть гроші з держпідприємств (хоча з яких? Майже всі ж тепер з 2020 р. – збиткові!) – і гроші знайдуться. А може, Коломойський з Ахметовим у рамках боротьби з олігархами президенту на будівництво скинуться. Бо МВФ грошей поки що точно не дасть. А китайці якщо й дадуть, то під високі відсотки і чорнозем. Можливий варіант, до речі.

Тож вихід буде знайдений, без сумніву. Але системної проблеми дуже поганого державного управління він не вирішить. Хіба що дозволить погуляти на День Незалежності. А потім настане час перекласти відповідальність на уряд.

Тобто економічну кризу перетворити на політичну. Мусить же бути хтось винний? Не президент же, правильно? От і я так думаю, що дружина Цезаря поза підозрою.
Тому уряд переформатують, прем’єр-міністра поміняють. Тут якраз Арсен Борисович відпочине, скучить за державною службою. Так що проблем із сильним кандидатом немає. Або виникне парламентська криза, і президент оголосить позачергові вибори. Бо депутати також сильно винуваті, в тому числі і спікер Разумков – найбільше. Забагато бере на себе останнім часом. Публічно не погоджується з президентом. Словом, загрався.

Таким чином всі винні за економічну кризу, підвищення тарифів та незакінчену війну будуть покарані і звільнені.

А хто молодець? Володимир Олександрович молодець. Розігнав усіх негідників і кровосісь.
Ну, це так, легкий політичний прогноз на осінь.

А поки що Володимир Олександрович кудись зник із публічного простору. Одразу після поїздки в Батумі, де його і Єрмака опустили з небес на землю. Спочатку грузини відмовилися від запрошення до Києва – через Саакашвілі, якого Зеленський підняв, обігрів і підігрів високою зарплатнею. Але в Грузії Саакашвілі має реальний вирок суду, тож для уряду Грузії робота Саакашвілі на офіційній державній посаді в Україні – нечувана образа. А потім президентка Молдови Санду прямо запитала у цієї парочки: «Де Чаус?» Суддю Чауса, як відомо, викрали з території Молдови українські спецслужби. Дія, м’яко кажучи, недружня щодо сусідів і союзників. Пишуть, що Санду хвилин 15 перераховувала ганебні факти – і відновлений транзит російських військ через територію України до Придністров’я, і продаж Україною туди електроенергії.

Словом, не склалася у хлопців поїздка.
І все це відбувалося одразу після оголошення угоди між США та Німеччиною щодо «Північного потоку-2».

«Путін переміг», – у розпачі констатують польські офіційні діячі. Польща нарівні з Україною боролася проти цього проекту. Але програла. Проте поразка України набагато болючіша. І тягне за собою купу невідворотних економічних, політичних та геополітичних проблем. Контракт на транзит російського газу через українську ГТС закінчується в 2024 р. Після цього Росії тут не буде жодних перепон.

За відміну санкцій проти недобудованого «ПП-2» Україні можна було вимагати багато чого. Але всі бонуси отримають США. Бо домовлялися без України. Більше того, Байден все далі відсуває Україну в своїх пріоритетах. Багато було, наприклад, розмов, що треба залучити до «Нормандського формату» США. Запросили. А американці сказали: ні, дякуємо, не бачимо в цьому сенсу. Мовляв, тільки Росія може припинити цю війну, бо вона її розпочала.

Це ще треба уміти так делікатно послати нинішню українську владу. І тут не тільки в карній справі проти Байдена проблема. Тут і небажання боротися з корупцією, читай, перш за все, з Коломойським. І дурнуваті викрики Зеленського: «Байден, чому ми досі не в НАТО?». І приписування на сайті президента України Байдену слів, яких він не казав. І інші грубі і неприпустимі речі, які собі дозволяють Зеленський, Єрмак і К. Свідомо чи ні, спеціально чи ні, але стосунки з нашим найближчим союзником у боротьбі з російською агресією зіпсовані.

Життя прекрасне. До нових захоплюючих зустрічей. Будьте пильними. І насолоджуйтеся літом і життям, поки є така можливість.