Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Прем’єра документального фільму «Прифронтове життя.Сумщина» відбулася у Сумах

134

У Конгрес-центрі СумДУ пройшов допрем’єрний показ документальної стрічки «Прифронтове життя.Сумщина». Стрічку можна буде переглянути безкоштовно на платформі Київстар ТБ.

На показ стрічки «Прифронтове життя.Сумщина» до Сум з’їхалися представники багатьох прикордонних громад Сумської області. Хтось просто вітається, хтось обіймається, стримуючи сльози, а хтось їх не стримує. Сьогодні тут відбудеться Загалом у залі зібралося понад 80 людей, серед яких і герої фільму, і лінійна продюсерка проєкту Євгенія Бистрицька. Звісно ж, попри безпекову ситуацію, приїхала з Києва у неспокійні Суми й режисерка Марія Яремчук.

Перш ніж розповісти власне про стрічку, варто зазначити, що «Прифронтове життя.Сумщина» це вже третій фільм з циклу «Прифронтове життя». Перші 2 фільми розповідають про воєнне життя Запорізької області. Над усіма трьома фільмами працювала команда продакшену «Сектор Правди» на чолі з режисеркою Марією Яремчук. Створити історичні нариси про життя українців прифронтових регіонів творцям дав змогу Український Культурний Фонд, який профінансував роботу.

На питання “Чому, саме, Сумщина?” пані Марія відповідає так: “Бо за межами вашої області про неї знають, здебільшого назву. На жаль… Ми хотіли показати особливість вашого регіону, ваші історичні та географічні зв’язки з країною-ворогом і те, як вони трансформувалися від початку повномасштабного вторгнення”.

На жаль, ще й досі, на третьому році повномасштабного вторгнення, багато українців не знають, що перший удар ворога 24 лютого 2022 р. прийшовся саме на Сумщину, саме Сумщина першою зустріла ворожі танки й першою буквально голіруч давала їм відсіч. Мешканці Сумщини попри страх загибелі, допомагають один одному й фронту, народжують дітей. «В той час масовий трагізм поєднався із масовим героїзмом», – говорить одна із героїнь фільму.

“Ми ставили перед собою мету розібратися глибше, чи живе Сумська область і її мешканці, як оцей феномен перехрещених родинних зав’язків трансформувався з огляду на війну, — коментує першоначальний задум Марія Яремчук. – Але сталася Курська операція, і нам довелося дещо змінити акценти у картині, але все одно ми розповідаємо, як і чим всі роки війни живуть місцеві мешканці. Як пережили й переживають сусідство фронту, постійні ракетні обстріли й бомбардування, наплив військових, хвилі поранених бійців? Як допомагають Збройним Силам і підтримують один одного? Яким вбачають своє майбутнє”.

Серед героїв стрічки — керівники громад, лікарі, пенсіонери, музейні працівники, які пов’язані проживанням у прифронтових населених пунктах Сумщини і які на питання про те, чому не евакуюються, адже є місця, де спокійніше, не змовляючись відповідали “Адже дім є дім!” І в цьому історія української єдності, єдності Сумщини.

“Яке воно, прифронтове життя Сумщини? Воно різне, це емоційні гойдалки, американські гірки…, – каже лінійна продюсерка фільму, сумчанка Євгенія Бистрицька. – Але ми хотіли показати, що життя триває. Ми, сумчани, прокидаємося кожного ранку і дякуємо ЗСУ словами й справами. Прифронтове життя Сумщини триває, а її незламні мешканці чекають Перемоги!”

Допрем’єрні покази фільму відбулись у Києві, Тернополі та Сумах, також про прифронтове життя Сумщини дізнались і у м. Гуммерсбах (Німеччина) У неділю 10 листопада на телеканалі «ЕСПРЕСО» відбулася телевізійна прем’єра стрічки. А вже незабаром документальний фільм «Прифронтове життя. Сумщина» буде доступний для БЕЗКОШТОВНОГО перегляду на платформі Київстар ТБ. Тож, шукайте і дивіться цю “емоційну кулю”, як зазначила одна з глядачок на допрем’єрному показі.

Над стрічкою працювали
Режисерка фільму: Марія ЯРЕМЧУК
Продюсер: Сергій ШКУРО
Лінійна продюсерка: Євгенія БИСТРИЦЬКА
Оператор: Віктор НАДТОЧІЙ

За підтримки Українського культурного фонду