Департамент соціального захисту населення Сумської міської ради повідомляє, що у порядок призначення та нарахування житлової субсидії були внесені деякі зміни.
Так, зокрема, вдосконалено порядок її надання. Як повідомила начальник управління надання державної соціальної допомоги Ірина ЛАГІРЕНКО, надано можливість отримувати субсидію домогосподарствам, в складі яких є особи, які офіційно працюють за кордоном в країнах, з якими Україна не уклала договорів про соціальне забезпечення, або перебувають за кордоном в період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку; особам, які протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії, набули право власності на житло чи транспорт вартістю понад 50 тис. грн. шляхом дарування чи успадкування; домогосподарствам, в яких особи не мають доходів, які відповідно до законодавства звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Ірина Лагіренко зауважила, що це нововведення діє з 1 листопада 2020 року, отже абоненти ТОВ «Сумигаз Збут» мають право до кінця січня звернутись за призначенням житлової субсидії з листопада (в цьому місяці змінилась ціна на газ) і для них будуть застосовані нові правила призначення субсидії.
Також змінами передбачено, що житлова субсидія не може бути призначена коли загальна площа житлового приміщення перевищує 130 м2 для квартир і 230 м2 для індивідуальних будинків (раніше враховувалась опалювальна площа житла: 120 м2 для квартир та 200 м2 для індивідуальних будинків)
Окрім цього, встановлений порядок повернення надміру (помилково) сплачених громадянам житлових субсидій у грошовій безготівковій формі.
У відповідності до ухвалених змін, для дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, у яких проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування, знято встановлення обмежень на соціальні нормативи для користування послугами з електропостачання у житлових приміщеннях (будинках).
Також надано можливість призначати житлові субсидії, державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям та допомогу на дітей одиноким матерям на загальних підставах, якщо у сім’ї є особа, яка не сплатила або за неї не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сумарно протягом трьох місяців періоду, за який враховуються доходи, але протягом періоду, за який враховуються доходи, отримувала допомогу по частковому безробіттю на період карантину.
Зазнав змін і Порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги. Тепер житлова субсидія не враховується при розрахунку середньомісячного доходу родини; при призначенні державних допомог під час розрахунку середньомісячного сукупного доходу особи за кожний місяць в якому доходи яких були меншими за 0,5 розміру мінімальної заробітної плати протягом періоду, за який враховуються доходи, включаються 0,5 розміру мінімальної заробітної плати станом на кінець періоду, за який враховуються доходи; враховуються фактично отримані доходи у разі, якщо громадянин отримував допомогу з часткового безробіття на період карантину у відповідності до статті 47 Закону України «Про зайнятість населення», щомісячну компенсаційну виплату, призначену непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи.
Ірина Лагіренко нагадала, що на час карантину департамент соціального захисту населення продовжує працювати в дистанційному режимі. Подати документи можна поштовим відправленням або через сайт Міністерства соціальної політики України.