Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

П’ята лікарня: модернізація та оновлення

ВИШИВАНИЙ ДЕНЬ. У Всесвітній день Вишиванки колектив П’ятої лікарні урочисто відкрив оновлену сучасну реєстратуру
283

У Всесвітній день Вишиванки – 18 травня, у КНП «Клінічна лікарня №5» СМР відбулися дві події, які гармонійно поєдналися у річищі бурхливого сьогодення. У колі колег, вбраних у вишиваний стрій, відкрила двері оновлена реєстратура, і того ж дня була представлена громаді міста капітально відремонтована насосна станція.

Лікарня починається з реєстратури

Відтепер усі, хто підходить до центрального входу поліклініки КНП «Клінічна лікарня №5» СМР звертають увагу на cучасний іміджевий дизайн закладу. Конструктивні зміни починаються з вулиці, де радує око ландшафт стежок, майданчика, галявини з оксамитовою травичкою, «правильний пандус», тактильна плитка для осіб з особливими потребами, інформаційні вивіски зі шрифтом Брайля. Далі відвідувачів зустрічає просторий хол поліклініки, де панує атмосфера ділового спокою та налаштовує на конструктивну співпрацю.

Дійсно, саме у реєстратурі відбувається перший контакт з медиками людини, яка звернулася до лікарняного закладу для отримання консультації, профілактики чи іншої медичної послуги. І від того, чи відбудеться тут взаємне порозуміння, залежить подальший діалог. І ця загальновідома думка втілилася у філософію оновленого приміщення й візуалізувалася у загальній концепції, де у пріоритеті повага, толерантне ставлення до пацієнта, висока якість надання медичних послуг.

Директор КНП «Клінічна лікарня №5» СМР В’ячеслав ПЕТРЕНКО упродовж 23 років очолює колектив медиків. Він говорить, що заклад постійно модернізується, упевнено тримаючи лідерство у наданні багатопрофільної медичної допомоги й додає: «Ми усім колективом дбаємо про розвиток та оновлення обладнання, матеріально-технічного оснащення. Декілька років тому ми з делегацією співробітників відвідали лікарні країн Прибалтики, де нас приємно вразив європейський стиль, привабливе облаштування приміщень. І cаме тоді виник задум про створення сучасного просторового рішення дизайну центрального входу поліклініки та реєстратури в рідній лікарні».
В’ячеслав Юрійович наголошує, що нині пацієнт має право обирати «свій медзаклад», де йому лікуватися.

«А вибирає він ту лікарню, в якій зручні та комфортні умови, де безкоштовно лікують спеціалісти високого рівня, де гарне і достойне відношення до пацієнта. І тому весь медичний персонал, менеджмент лікарні самовіддано і з великою душею працюють над створенням комфортних умов для лікування пацієнтів, мешканців нашого героїчного міста Суми», – відзначає В’ячеслав Юрійович.

Заступник директора з економічних та загальних питань Віта ЛАПОНОГОВА говорить: «Як приємно, що цьогорічний День Вишиванки для нашого колективу став історичною датою – ми відкриваємо нову реєстратуру. Це справді гарна командна робота професіоналів, які об’єдналися заради спільної благородної місії: надання якісних медичних послуг для наших співвітчизників. Не зважаючи на жорсткі виклики сьогодення ми розвиваємося, рухаємося вперед. І сьогоднішня подія є ще одним свідченням нашого упевненого розвитку. Принагідно, від імені своїх колег, звертаюся до шановних депутатів міської ради, щоб вони при вирішенні питання кластеризації узяли до уваги той факт, що П’ята лікарня – це потужний колектив професіоналів!»

Як згадують співробітники лікарні, ремонтні роботи розпочалися наприкінці лютого і тривали до травня поточного року. Над розробкою оригінального рішення працювали спільно з дизайнерами та проєктантами, довелося збільшувати робочі зони та докорінно змінювати облаштування приміщення.

За інформацією керівництва лікарні, кошти на ремонтно-будівельні роботи медики заробили наполегливою працею, виконуючи умови договору з НСЗУ. А загалом на оновлення приміщення холу, ремонт, облаштування реєстратури було витрачено майже 5 млн грн, при тому, що придбання меблів, дизайн, організація нових робочих місць реєстраторів, сучасне технічне обладнання та апаратура обійшлися закладу ще в 1,5-2 млн грн.

Заступник директора з поліклінічного розділу роботи Наталія ПІРЯТІНСЬКА говорить, що співробітники поліклініки давно мріяли про переобладнання реєстратури. Наталія Анатоліївна у ході церемонії відкриття нової локації сказала: «Життя без мрій не є повноцінним. Обов’язково потрібно мріяти, ставити перед собою перспективні цілі та прагнути до їх реалізації. І от сьогодні наша спільна мрія здійснилася – ми запрошуємо вас до сучасної реєстратури, де все зроблено для зручності наших шановних пацієнтів, для медичного персоналу». Її настрій і думку підхоплює й продовжує сестра медична старша поліклініки Любов РАСЕНКО, яка працює у лікарні 28 років поспіль. Вона каже: «Справдився народний вислів, що навіть стіни лікують. Це просто краса, яка надихає і заворожує! Так приємно приходити на роботу і працювати в таких умовах, навіть настрій підіймається, хочеться працювати від душі й зробити неможливе».

Начальник Управління охорони здоров’я СМР Олена ЧУМАЧЕНКО у світлі урочистої події відзначила, що медична реформа дає можливість заробляти кошти та вкладати їх у розбудову лікарень. Олена Юріївна говорить: «Перелік медичних послуг, які надаються у П’ятій лікарні, важливі та необхідні для мешканців Сум, а деякі з них навіть є унікальними, і тому потрібно продовжувати працювати у цьому напрямку. Основна наша задача – щоб медицина була якісною, доступною, розвивалася і оновлювалася відповідно до вимог сьогодення. Я впевнена, що у ході кластеризації П’ята лікарня займе гідне місце».

Історична подія П’ятої лікарні- відкриття оновленої реєстратури в сучасному європейському стилі з українським духом і наснагою

Відремонтована насосна станція у дії

У продовження презентації оновлених приміщень «Клінічної лікарні №5» 18 травня гості, представники ЗМІ на чолі із директором підприємства В’ячеславом Петренком ознайомилися з важливим інфраструктурним об’єктом – капітально відремонтованою насосною станцією. По суті, це кардинально нова насосна станція, яка має чудові технічні характеристики. І ще одна цікава деталь – у ході ремонту вдалося по-господарськи зберегти стару станцію, яка відтепер є резервом, і в будь-якій форсмажорній ситуації може бути задіяна у лікарняній мережі водопостачання.

Очільник медзакладу В’ячеслав Петренко з гордістю розповідає про реконструкцію насосної станції, яка отримала нове життя, адже головна водна артерія лікарні упродовж тривалого часу перебувала в аварійному стані. Її збудували ще в 1954 році, і з тих пір, згідно з початковим проєктом, її агрегати постійно постачають питну та технічну воду не лише для потреб закладу, а й до лікарні Святого Пантелеймона.

«За період експлуатації насоси та труби майже вийшли з ладу, тож вимагали постійних ремонтів, щоб хоч якось забезпечити подачу води. Ситуація складалася критична: на верхніх поверхах корпусів лікарні вода текла тоненькою цівочкою, доводилося постійно її підкачувати. Упродовж двох років ми акумулювали кошти, послідовно готувалися до капітально-відновлювальних робіт, які вимагали повної заміни основних частин насосної станції. Загалом модернізація насосної станції вартувала закладу 6,3 млн грн. За ці кошти виконано значний фронт будівельно-монтажних робіт. Зважуючи усі ризики, ми придбали альтернативне джерело живлення – потужний дизельний генератор, – пояснює В’ячеслав Юрійович, й зі словами вдячності звертається до Олександра ТИМЧУКА, директора ПФ «Тімвел» – підрядної організації, яка здійснила реконструкцію насосної станції.

«Коли ми зайшли на об’єкт, то в підвалі нарахували близько 50 «хомутів». Тож не дивно, що через низький напір вода не доходила до верхніх поверхів, – розповідає Олександр Тимчук. – Наразі система працює, як годинник. Ми демонтували все старе, зношене обладнання, натомість встановили якісне та сучасне. У приміщенні, де знаходяться агрегати насосної станції, виконано капремонт, прокладені надійні труби з нержавіючої сталі. Щоправда, через війну виникав ряд проблем. Одна з головних – дотримання графіку постачання обладнання у заплановані строки. Але все ж вдалося домовитися та переконати постачальників, й обладнання прибуло до Сум. Також додавали клопотів аварійні відключення світла, тож довелося швидко прокладати нову гілку живлення від генератора, щоб не зупинялося обладнання».

Нова насосна станція WILO, за словами головного енергетика лікарні Ігоря БАРСУКОВА та начальника технічного відділу Світлани КУЛИК, має потужність 240 куб. метрів води на добу (або 10,8 куб. м за годину), працює цілодобово в автоматичному режимі. Ті працівники, які кожного дня опікуються обслуговуванням інфраструктури закладу, відзначають, що система складається з трьох насосів, якими керує контролер. В залежності від споживання води по лікарні, контролер за необхідності вмикає або вимикає один, два чи три насоси, або уповільнює їх роботу. Тобто, система працює у автоматичному режимі і має можливість переходу на резервну підкачку води у випадку аварійної ситуації.

Стильна сучасна та комфортна реєстратура – це комплексне втілення принципів роботи лікарні та прагнення до високої якості надання безкоштовних медичних послуг

Актуальна думка

Знаходячись безпосередньо на оновленій насосній станції, заступник директор з економічних та загальних питань Віта Лапоногова звернулася до депутатського корпусу Сумської міської ради. Вона озвучила думку, з якою солідарні співробітники усього трудового колективу лікарні.

«Маю чудову нагоду звернутися до депутатів Сумської міської ради. Незабаром планується розгляд питання щодо передачі до комунальної власності цієї будівлі, – говорить Віта Володимирівна, – а дані приміщення, й у тім числі цокольний поверх, загалом будівля належить до комплексу П’ятої лікарні. Підтвердження ми отримали у ході підготовки проєктної документації реконструкції насосної станції. Тож, шановні депутати, просимо врахувати наші аргументи при розгляді питання щодо передачі цього об’єкту у повне обслуговування КНП «Клінічна лікарня №5».

Насосна станція – артерія життя

ДОВІДКА

Корисна інформація про роботу поліклініки
КНП «Клінічна лікарня №5» СМР, вул. Марка Вовчка, 2 Реєстратура поліклініки працює з 7.30 до 16.30.
Телефони для довідок
(0542) 66 28 17, (0542) 66 28 18, (099) 78 19 152
Графік роботи:
Пн-Пт: з 8:00 до 16:00
Сб-Нд: Вихідні.

*У закладі пацієнти можуть отримати якісну медичну допомогу майже за 24 спеціалізаціями. Найпопулярніші напрямки: неврологія, кардіологія, ендокринологія, офтальмологія та хірургія.

*Нагадуємо, що сьогодні завдяки впровадженню медичної реформи, громадяни самостійно обирають заклад для лікування. На їх рішення не впливає місце проживання, прописка. Щоб отримати безкоштовну медичну послугу, треба мати електронне направлення від сімейного лікаря.

*За проєктом поліклініка лікарні розрахована на 800 відвідувань за зміну, але пацієнтів звертається значно більше, бо фахівці П’ятої лікарні мають заслужений авторитет та користуються повагою, довірою пацієнтів.
– *Запис до вузьких спеціалістів ведуть чотири медичні реєстратори, для яких створені сучасні робочі місця.
– Ми завжди раді вам допомогти!
– Долучайтеся до нашої команди в інформаційному просторі:
Telegram: https://t.me/smkl5
Веб-сайт: https://smkl5.sumy.ua
Facebook: https://facebook.com/5smkl
YouTube: https://youtube.com/@smkl5
Кол-центр: 0 800 333 105

ІД