Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Двоє військових росії отримали заочний вирок за обстріл лікарні в Тростянці

89

Як повідомляє пресслужба Сумської обласної прокуратури, за те, що громадяни країни-агресора, а саме молодший сержант С. та рядовий М., прицільно обстріляли з танка Тростянецьку лікарню, Тростянецький районний суд виніс їм вирок, за яким вони на 11 років мають бути позбавлені волі, та сплатити понад 21 тисячу гривень з кожного засудженого на проведення судових експертиз. А російська федерація має сплатити 140 тисяч гривень на користь медзакладу.
Нагадаємо, мова йде про події, які відбувалися під час окупації м. Тростянець Сумської області у березні 2022 р. Як встановили слідчі четвертого слідчого відділу та співробітники четвертого оперативного відділу (з дислокацією у м. Сумах) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого в місті Полтаві, під процесуальним керівництвом прокуратури, 18 березня 2022 р. надвечір молодший сержант С., який тоді був командиром танка 1-го танкового взводу 5-ї танкової роти 2-го танкового батальйону 1-го гвардійського танкового полку «чертківський» 2-ї гвардійської таманської мотострілецької дивізії віддав наказ обстріляти лікарню. Рядовий М., який обіймав посаду наводчика-оператора, виконав злочинний наказ командира.
Наразі місцеперебування обвинувачених невідоме, його встановлюють відповідні органи, стосовно них здійснювалось спеціальне судове провадження у відповідності з вимогами КПК України.
Лікарню у м. Тростянець обстрілювали не один раз, а цей вирок стосується лише першого пострілу. По інших, за словами заступника начальника відділу Сумської обласної прокуратури Романа Дронова, ведеться досудове розслідування.


Після обстрілу 18 березня 2022 р. у лікарні були вибиті майже всі вікна, пошкоджені стіни. Загалом же, за час окупації у лікарні були пошкоджені поліклініка і стаціонар, корпус інфекційного відділення та деякі операційні.
Голова Тростянецької громади Юрій БОВА повідомив, що на повне відновлення медичного закладу потрібно не менше 50 мільйонів гривень.
“Станом на сьогодні повністю відновлені покрівлі стаціонару, поліклініки та “інфекції”. Сума відновлення склала 6,2 млн грн. В даний час не відновлена поліклініка – потреба складає близько 16,2 млн грн та потребує відновлення утеплення фасадів”, – пояснив Суспільному.Суми начальник економічного відділу лікарні Микола Задесенець.

Фото з відкритих джерел

Ярослава Максимова, Панорама, №22-2023