Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Озеро нечистот виявили на Сумщині

591

Державною екологічною інспекцією у Сумській області було перевірено факт розливу каналізаційних стоків в Ямпільському районі.

Державною екологічною інспекцією у Сумській області було проведено
Як повідомляли жителі Ямпільського района, ситуація з поривом очисних споруд трапилася ще з місяць тому. Місцеві жителі помітили утворення “озера нечистот”, але сподівалися, що підприємоство вчасно усуне наслідки аварії. За місяць, виявивши, що ситуацію ніхто не виправив, люди звернулися до порталу Ямпіль.інфо.

Після чого Державною екологічною інспекцією у Сумській області було позапланову перевірку ТОВ «ВОДОЛІЙ-БС».

Перевіркою встановлено, що орієнтовно у період 24.01-26.01.2020 по причині засмічення скидового колектору зворотних вод після загальноміських очисних споруд смт. Ямпіль сторонніми предметами відбувся витік зворотних вод на прилеглу територію – заболочену місцевість. Також стічні води частково потрапили у поверхневий водний об’єкт, в який фактично і здійснюється скид зворотних вод по скидовому колектору після очисних споруд, проте на 100 м далі від фактичного місця скиду.
Фахівцями підприємства в оперативному порядку проведено відповідні роботи та усунуто засмічення. З 29.01.2020 скидовий колектор функціонує в нормальному режимі. Виток зворотних вод на прилеглу територію відсутній.

В ході проведення перевірки проведено натурне обстеження скидового колектору та прилеглої території, а також відібрано проби зворотних вод, які відводяться в поверхневий водний об’єкт після очисних споруд, за результатами яких встановлено перевищення нормативів ГДС (гранично-допустимого скиду) по амонію, БСК5, завислим речовинам та ХСК.

По виявленим фактам посадових осіб ТОВ «ВОДОЛІЙ-БС» притягнуто до адміністративної відповідальності та надано відповідні приписи.