Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Особливості вибору навантажувальної техніки та стелажів для складів

65

Відомо, що українські воїни використовують на полі бою не тільки західну зброю, а й вироблену в Україні. Примітно, що виготовленням деяких видів озброєння зайнялися люди, які не мають профільної спеціальності і далекі від військового ремесла. Так, автор статті, що мешкає в Сумській області, яка сьогодні гостро потребує новітніх засобів ППО, знайомий із людиною, яку невпізнанно змінила війна. До повномасштабної війни з росією він працював видавцем, журналістом, випустив книжку про цифрову валюту, а сьогодні разом із поплічниками друкує на 3D-принтерах боєприпаси для дронів, за допомогою яких наші воїни знищують ворога. Однак, як з’ясувалося, для повноцінного функціонування військової техніки, для її ремонту і технічного обслуговування регулярно потрібні запчастини та витратні матеріали. А для їхнього зберігання потрібні склади і відповідне складське обладнання, вибрати і замовити яке можна на сайті https://www.skladsystems.com/ компанії “SkladSystems”. На початку вересня 2024 року компанія відзначить свій десятирічний ювілей. В її асортименті не тільки складське обладнання (стелажі різних видів, навантажувальна техніка, підйомне і перевантажувальне устаткування, драбини і візки для складу), а й інша продукція, широко затребувана на виробництві та в побуті, зокрема, вироби з пластику: сміттєві контейнери, піддони і тара. Також зазначена компанія займається проєктуванням і облаштуванням складів “під ключ”.

У цій статті ми зосередимо увагу на двох невід’ємних компонентах будь-якого складу: навантажувальній техніці та стелажах. Але спочатку поговоримо на наступну тему.

Види швидкомонтованих складів та їхня коротка характеристика

Стелажі та інше складське обладнання не існують самі по собі. Вони – “начинка” складських приміщень. В умовах війни, коли недоцільно, а часом і неможливо зводити стаціонарні склади поблизу фронту і навіть у тилу, зріс попит на мобільні, або, правильніше сказати, швидкомонтовані склади. Нижче наводимо перелік основних видів цих споруд.

  • Каркасні склади. Основою їх є металевий каркас, який зверху покривається спеціальним захисним матеріалом, наприклад, металевими листами або тентом. Такі склади мають низку переваг: наявність різних модифікацій конструкції, швидке збирання та демонтаж, відносно невисока вартість. Тентові склади – найекономніший і мобільний варіант каркасних споруд, проте вони не володіють таким самим ступенем захисту, як каркасні склади, і здатні захищати вантажі, які в них зберігаються, тільки від атмосферних опадів;
  • Контейнерні склади. Вони створюються зі стандартних морських контейнерів, обладнаних для зберігання різних товарів, виробів і матеріалів. Ці склади досить просто транспортувати, вони можуть бути використані як окремі модулі або об’єднані в складські комплекси;
  • Модульні склади. Ці склади складаються з окремих модулів. Вони вигідно вирізняються швидкістю збирання, їх зручно комбінувати і масштабувати в міру необхідності, а зводять їх, як правило, з сендвіч-панелей.

Ми назвали найпоширеніші види швидкомонтованих складів, які зарекомендували себе на практиці. Останнім часом набули популярності ще два види подібних складів:

  1. Повітроопорні. Ці склади являють собою герметичне тентове покриття, яке за допомогою вентиляційних систем або спеціальних насосів надувається повітрям. Завдяки стисненому повітрю тентове покриття набуває заданої форми і створює всередині простір для зберігання вантажів. Для повітроопорних складів характерні швидка збірка і демонтаж, зручність транспортування з одного місця на інше, економічність і можливість розширення складу;
  2. Пневмокаркасні склади. На відміну від попереднього виду ці склади мають каркас у формі арок або поздовжніх блоків, який виготовляють із металевих або пластикових труб, всередину яких закачують стиснене повітря. За рахунок внутрішнього тиску повітря каркас має необхідну жорсткість, міцність і стійкість до навантажень. Завдяки цим властивостям пневмокаркасні конструкції нерідко використовують для створення великих довгострокових складських приміщень.

Підкреслимо, що всі перераховані види швидкомонтованих складів мають свої переваги і підходять для застосування в польових умовах експлуатації: ними однаково можуть скористатися як військові, так і волонтери, які займаються забезпеченням наших захисників необхідною зброєю, спорядженням, комплектуючими та іншою продукцією, затребуваною сьогодні на війні.

Види складських стелажів і параметри їх вибору

  • Палетні стелажі – високі металеві конструкції для зберігання палет (дерев’яних, металевих, пластикових піддонів або платформ) з будь-яким вантажем;
  • Консольні стелажі – конструкції з виступаючими консолями використовуються для зберігання довгих і габаритних виробів, наприклад, труб, балок, швелерів і дощок;
  • Каркасні стелажі – в основі конструкції мають металевий каркас, служать для зберігання товарів у коробках, контейнерах або на полицях;
  • Картотечні стелажі – призначені для зберігання документів, архівів, картотек. Як правило, мають відкидні полиці або ящики.

Вибір тих чи інших видів складських стелажів залежить від таких параметрів, як:

  • Вантажопідйомність, стійкість стелажних конструкцій до навантажень і деформацій;
  • Ступінь захисту виробів, що зберігаються, від вологи, пилу та інших негативних факторів;
  • Розміри консолей, палет, полиць;
  • Види і габарити вантажів;
  • Тип доступу до стелажів: селективний, блоковий, Drive-In (в’їзні стелажі, які передбачають переміщення вантажної техніки всередині стелажної конструкції);
  • Види спеціалізованої складської техніки, здатної обслуговувати ті чи інші стелажні системи.

Навантажувальна складська техніка: основні види та критерії вибору

1. Вилкові навантажувачі

Самохідні механізовані транспортні засоби, обладнані різним навісним обладнанням: вилами з щоглою, захопленнями, клешнями тощо.  Призначені для підйому і переміщення окремих вантажів і палет як усередині складу, так і за його межами. Вилкові навантажувачі здатні перевозити великовагові вантажі (вагою до 10 т) і піднімати їх на велику висоту (може досягати 8 м).

2. Штабелери

Штабелер – “малий брат” вилочного навантажувача. Теж оснащений вилами, але порівняно зі “старшим братом” має меншу вантажопідйомність, яка перебуває в діапазоні 500 – 2000 кг. Максимальна висота, на яку може підняти вантаж штабелер, зазвичай не перевищує 3 м (окремі моделі здатні піднімати вантаж на висоту 6 м). Призначені переважно для переміщення і складування палет, використовуються в місцях з обмеженим простором.

3. Річтраки

Завдяки особливостям своєї конструкції річтраки здатні піднімати вантаж на висоту до 12 м. З цієї причини дана навантажувальна техніка широко використовується для роботи з високими стелажами і в складах з вузькими проходами.

Критеріями вибору навантажувальної складської техніки є:

  • вантажопідйомність;
  • висота підйому вантажу;
  • тип навісного обладнання;
  • тип двигуна. Наприклад, вилочні навантажувачі можуть бути оснащені дизельним, газовим і електричним мотором. А штабелери випускаються як з електричним двигуном, так і з гідравлічним ручним приводом;
  • тип щогли. Наприклад, річтраки бувають із триступеневими і чотириступеневими щоглами;
  • тип рульового управління (поворотний, неповоротний);
  • види піддонів тощо.

Ми розглянули далеко не всі види вантажної техніки, а лише ті, які, на наш погляд, можуть використовуватися всередині мобільних або швидкомонтованих складів. Якщо говорити про стаціонарні складські приміщення, то в них, крім перерахованих видів навантажувачів, сьогодні активно застосовують автоматизовані системи складської техніки, що містять у собі складські роботи, конвеєри, автоматичні системи сортування та інші технології, призначені для автоматизації складських процесів.

Реклама