Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Оптимізації профтехучилищ Сумщині не уникнути

280

Через нестачу учнів у деяких ПТУ, фізично застарілу матеріально-технічну базу, що вимагає модернізації, область задумалась над їхнім об’єднанням, аби навчати дітей найбільш затребуваним професіям у достойних умовах.

Про перегляд мережі профтехосвіти Сумщини говорила головна освятнка області Вікторія Гробова, надавши план можливого об’єднання навчальних закладів. Реорганізація вже раніше зачепила деякі з них. Для прикладу: свого часу до Охтирського ПТУ було приєднано Великописарівське та Тростянецьке. Тепер у цю «родину» має «влитися» Краснопільське. Будуть об’єднані два училища в Конотопі, шосте та перше в Сумах тощо.

«На жаль, такий крок є вимушеним. Однак ми не можемо залишити напризволяще ані їхні колективи, ані самих учнів»,- наголосив перший заступник голови обласної ради Олександр Стрельченко.

Зараз у країні триває процес передачі ПТУ з державного рівня на місцевий. Обласна рада теж має прийняти на баланс низку закладів освіти. За підсумком наради було вирішено уже до першого квітня створити комісію з передачі майна, куди увійдуть як депутати, так і представники освітян.

Також у найближчий час обласна рада має визначитися зі своїми представниками до складу робочої групи з розробки стратегії розвитку професійно-технічної освіти на Сумщині й долучитися до її громадського обговорення.