Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Оголосити банкрутом планують завод на Сумщині

11,782

Провадження про банкрутство ПрАТ “Свеський насосний завод”, що належить Альоні Лебедєвій, відкрив Господарський суд Сумської області.

Власниця заводу – донька колишнього міністра оборони Павла Лебедєва, вона з 2022 року перебуває в розшуку.

На сайті Верховного суду повідомляється, що провадження про банкрутство відкрили 19 лютого. Заявник – торгова фірма “Атес Тікарет” з Івано-Франківська, пише LIGA.Бізнес.

Альоні Лебедєвій у листопаді 2022 року повідомили про підозру за статтею про фінансування російської агресії. Слідство вважає, що її підприємства постачали товари та обладнання для оборонно-промислового комплексу Росії.

Пресслужба Aurum Group, до складу якого входить Свеський насосний завод, казала, що Лебедєва завжди мала проукраїнську позицію, а підприємства групи сплачують усі податки до бюджету та системно допомагають Збройним Силам України. Водночас батько Лебедєвої, за інформацією прокуратури, живе в тимчасово окупованому Криму. Він теж перебуває в розшуку і заочно заарештований.

За даними СБУ, Павло Лебедєв мав увійти до маріонеткового уряду в разі успіху повномасштабної російської агресії.

Після початку повномасштабного вторгнення Свеський завод майже зупинив діяльність.

Підприємство створене в 1870 році для виробництва насосів. Свою сучасну історію веде з 1994 року, коли його приватизували й перетворили на акціонерне товариство.

У 2019 році стало відомо, що Свеський насосний завод, який належить Лебедєвій, продавав свою продукцію Росії для Казанського, Тамбовського та Пермського порохових заводів.