Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Область застосування та критерії вибору картонних коробок

61

Упаковку, зокрема і з картону, часто називають “одягом товарів”. Без нього, цього “одягу”, важко уявити собі транспортування, систематизацію, зберігання та презентацію товарів (останнє вірно для тих випадків, коли на упаковці вказується не тільки інформація про товар, а й торгова марка виробника). Проте сьогодні, в період активних військових дій, які були розв’язані росією в Україні, коробки з картону набули нового сенсу та значення. Так, картонні ящики, які виробляють низку спеціалізованих вітчизняних компаній, зокрема, ТОВ “ЄВОПАК”, цілком можуть використовуватися для перевезення гуманітарної допомоги, що надходить із країн Європи до нашої країни. Докладніше про скриньки, які виготовляє вказаний виробник, можна прочитати на його сайті https://evopack.com.ua/gofroyashhyky-chotyrohklapanni/ або, далі, в нашій статті. Але спочатку ми розглянемо досить важливе питання.

Яка гуманітарна допомога потрібна Україні

Військові експерти, цивільні та волонтерські організації зазначають у своїх заявах та звітах, що Україна потребує насамперед виробів, як:

  • лікарські засоби;
  • теплий одяг та інші теплі речі (ковдри, спальні мішки);
  • продукти харчування;
  • засоби особистої гігієни;
  • побутова електроніка (телефони, зарядні пристрої, пауербанки, ліхтарики, батареї).

Весь світ із пильною увагою сьогодні стежить за подіями в Україні, співпереживає нашим громадянам, та різними способами допомагає наблизити день перемоги над агресором, у тому числі й постачаючи перелічені вище товари. Організатори постачання гуманітарної допомоги, які вже набули певного досвіду в даному напрямку, радять тим, хто хоче приєднатися до цього гуманного процесу, обов’язково сортувати вироби, упаковувати крихкі речі, складати їх у якісні картонні або пластикові ящики та обов’язково підписувати їх – вказувати вміст та пункт доставки.

Ми віримо всім серцем, що ось-ось в Україні знову запанує мир і наші співвітчизники, оговтавшись від війни, знову повернуться до мирних справ та турбот. Зрозуміло, доведеться відновлювати у країні економіку, бізнес та торгівлю. А це означає, що попит на тару та упаковку зросте з новою силою. Причому не лише для звичних цілей.

Оригінальні сфери застосування картонних коробок та ящиків

Місце зберігання побутових та господарських дрібниць

Якщо звичайну коробку обтягнути полотном і декорувати, вона перетвориться на витончений будиночок для дитячих іграшок, клубків ниток, книг і навіть рулонів туалетного паперу. Практично та симпатично!

Спосіб поділу ящиків та різних ємностей на зони

Розібравши картонну коробку на окремі листи, їх можна використовувати для розмежування простору в меблевій скриньці або іншій коробці. Це допоможе сортувати речі та підтримувати порядок при їх зберіганні.

Будівельний матеріал для створення домашніх халабуд

Упевнені, ваші діти будуть щасливі, якщо ви склеїте зі стінок картонних ящиків забавні курені та палаци!

Відеопроектор

Це найоригінальніший підхід до застосування картонних коробок. Він також, як і халабуда, неодмінно порадує ваших діток. Особливо якщо вони зараз в евакуації або не так давно врятувалися від жахів артобстрілів і бомбардувань.

Як перетворити звичайну коробку на відеопроектор? Дуже просто! Берете круглу лупу, притуляєте її до однієї з торцевих стінок коробки, обводьте навколо збільшувального скла олівцем або фломастером і вирізаєте коло. Вставляєте в отвір лупу, прикріплюєте її до стінки скотчем. Потім вмикаєте на своєму смартфоні мультик, які любить ваша дитина, кладете смартфон на дно коробки так, щоб екран був спрямований на лупу. Потім накриваєте коробку кришкою, а стіну з лупою направляєте на світлу поверхню. Наприклад, ви можете повісити на стіну простирадло – воно стане для вас чудовим екраном. Приємного перегляду!

Також з картонних коробок можна виготовити меблі для ляльок, незвичайний нічний світильник, підставку для взуття, декоративний камін та багато іншого.

І все ж таки потрібно визнати, що ящики з картону необхідні для вирішення традиційних завдань – транспортування товару з пункту А в пункт Б і зберігання даного товару на складі перед його вивантаженням на торговельні стелажі та прилавки. Тут важливо не помилитися з вибором виду упаковки, оскільки від цього залежить безпека та збереження товару під час перевезення та зберігання.

Які фактори слід врахувати при виборі картонних скриньок

Намагаємося відповісти на це запитання на прикладі продукції, яка виготовляється вже згаданою нами компанією “ЄВОПАК”.

– Тип ящиків

Ящики відносяться до чотирьохклапанного типу (простіше кажучи, закриваються за допомогою чотирьох стулок).

– Матеріал

Ящики виготовляються з гофрокартону, який є комбінацією шарів: гладких картонних листів, які називаються лайнерами, і хвилястого (гофрованого) паперу (флютингу). Останній шар надає готовому виробу необхідну гнучкість та пружність, що у свою чергу забезпечує високу схоронність упакованих речей.

– Вантажопідйомність

Цей параметр залежить від марок картону, а ті передбачають різну кількість шарів, з яких виготовляється гофрокартон – три або п’ять.

Зазначене підприємство у виробництві ящиків використовує такі марки картону:

  • Тришаровий картон: Т-20, Т-21, Т-22, Т-23, Т-24, Т-25, Т-26. Літера “Т” означає, що картон тришаровий, цифра 2 – кількість плоских шарів, а цифри від 0 до 6 – вміст у картоні целюлози (що більше ця цифра, то вище кількість целюлози в картоні і тим він міцніший);
  • П’ятишаровий картон: П-30, П-31, П-32, П-33, П-34, де “П” – п’ятишаровий картон, 3 – кількість плоских шарів, а цифри від нуля до чотирьох означають якість картону.

Логічно міркувати, що чим більше шарів та вміст целюлози в гофрокартоні, тим вища вантажопідйомність ящика. Наприклад, картон Т-21 може витримати вантаж масою 10-15 кг, Т-24 – близько 20 кг, П-32 – до 22 кг, а П-33 – до 25 кг.

Також при характеристиці картону враховується тип профілю гофрованого шару. Йдеться про висоту і ширину “хвилі” гофри. Профілі позначаються літерами: тришарові – С, В, Е; п’ятишарові – ВС, ВЕ, СЕ.

– Колір

Компанія пропонує на вибір ящики з гофрокартону білого, фарбованого, коричневого або крафтового кольорів. Також замовник може замовити на ящику триколірний флексографічний друк.

Детальнішу інформацію про картонні ящики ви можете отримати на сайті компанії-виробника.