Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

“Нет капитуляции”: депутаты в Сумах обратились к президенту

513

Сумской городской голова собрал в пятницу 4 октября внеочередную сесcию. На заседании зарегистрировались 23 депутата из 42. Они единогласно проголосовали за обращение к руководству государства по поводу
информацию об утверждении Украиной формулы Штайнмайера по Донбассу.
Выступающие отмечали, что «капитуляция» это не путь Украины, слишком много героев заплатили жизнями за независимость Украины. По и словам, если и вести переговоры, то на условия Украины – страны, которая защищается.
Сессия назначена была на 11:00. Кворум появился к 11:40, сессия завершилась в 12:45.

Проект решения

Ми, депутати Сумської міської ради, рішуче заперечуємо спроби через реалізацію так званої «формули Штайнмаєра» розміняти перспективи Української державності на примарний мир ціною приниження країною-агресором, що знову зробить Україну частиною Росії.

На нашу думку, наміри з реалізації так званої «формули Штайнмаєра» є неприхованою здачею національних інтересів і початком капітуляції України в російсько-українській війні.

Збройна агресія Російської Федерації розпочалася з неоголошених і прихованих вторгнень на територію України підрозділів збройних сил та інших силових відомств Російської Федерації, а також шляхом організації та підтримки терористичної діяльності, що призвело до створення окупаційних адміністрацій в окремих районах Донецької і Луганської областей, в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі.

Незважаючи на те, що тимчасова окупація Російською Федерацією частини територій України, не надає Російській Федерації жодних територіальних прав, а діяльністьзбройнихформуваньРосійської Федерації та окупаційної адміністрації Російської Федерації у Донецькій і Луганській областях суперечить нормам міжнародного права, Російська Федерація як держава-окупант завжди прагнула легітимізувати створені нею в окремих районах Донецької і Луганської областей незаконні органи влади.

Унаслідок реалізації так званої «формули Штайнмаєра» Україна отримає саме легітимізацію та тривале консервування терористичних окупаційних адміністрацій в окремих районах Донецької і Луганської областей через проведені вибори. Пізніше плануватиметься номінальне “повернення” вказаних територій до складу України. Враховуючи поведінку окупаційних військ та дії офіційного Кремля, немає жодних причин вважати, що відбудеться встановлення реального контролю над усією ділянкою українсько-російського кордону.

У подальшому проведення наступних виборів до українського парламенту на цих територіях остаточно закріпить присутність представників терористичних окупаційних адміністрацій у владі на національному рівні.

Усе вищевказане стане можливим опісля імплементації нового законодавства про особливий статус та внесення змін до Конституції України.

У підсумку, разом з паралельним послабленням міжнародних санкцій щодо Російської Федерації, це означатиме перемогу Росії та поразку України.

Враховуючи вищевикладене, від імені територіальної громади міста Суми, закликаємо всі патріотичні сили, представлені у Верховній Раді України,заблокувати ухвалення нової редакції та не допустити продовження дії Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», відомий також як Закон про особливий статус Донбасу.