Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Нардеп Володимир Шульга: «Мінаєв та його «Рідне місто» – Опозиція чи імітація?»

820

Два місяці тому у світоглядній картині людства з’явилося нове поняття – МАЙДАН. Точніше, таке слово функціонує у світовій лінгвістиці уже декілька століть, проте було відоме радше вузьким колам іноземних знавців мови. Із листопада минулого року українці додали інших, не менш вагомих, значень цьому слову. Своєю громадянською позицією, незгодою терпіти утиски влади, тотальне розкрадання коштів, ігнорування прав громад, продажність судів, безчинств правоохоронних органів слово «майдан» сприймається як воля народу, здатність до самопожертви, патріотизм, мирний народний спротив. Хоча, як показали останні події, не зовсім мирний, але, на моє глибоке переконання, це є передбачуваною реакцією на неадекватно антинародні дії з боку влади.

Я громадянин України, я тут народився, тут проживають мої родичі, друзі, близькі. І я пишаюся, що мій народ здатний на справжні вчинки. Для мене вчинок – це здатність захистити свою родину, врешті свою Батьківщину! Тому я не перестаю пишатися своїми земляками-українцями, котрі, незважаючи на люті морози, спартанські умови «побуту», реальний ризик втратити здоров’я і навіть життя у мирний час, – показують усьому світові приклад справжнього патріотизму, мужності й героїзму.

А тепер про цинізм. Нещодавно став одним із свідків «опозиційності» фракції «Рідне місто» у Сумській міській раді… під час фотосесії депутатів-мінаєвців на київському Євромайдані. Ці фото масово поширювалися у соцмережі Фейсбук. Наскільки я зрозумів, «Рідне місто» своїм «героїчним» вчинком (читай: фотосесією) заявило про свою опозиційність. Подібний вчинок заслуговував би на визнання, якби не деякі обставини.

Починаючи з 26 січня входи-виходи в приміщення міської та обласної рад, а також обласної державної адміністрації заблоковані зсередини та охороняються, за свідченнями очевидців, декількома сотнями осіб у формі, схожій на міліцейську. Звідси логічне запитання: від кого «барикадується» влада в Сумах? Хто охороняє сумську владу від громади? За чий кошт?

Звертаюся до сумського міського голови. Пане Мінаєв, чи спите Ви спокійно вночі після звірячого розгону та жорстокого побиття Ваших виборців з приміщення, яке Ви могли люб’язно надати громаді, оскільки воно перебуває в аренді й оплачується коштом міського бюджету, а отже, кожного з нас? Чи дійсно розраховуєте на те, що хтось бодай на хвилину повірить, що фотосесія на Майдані в Києві є ознакою опозиційності контрольованої Вами фракції «Рідне місто»? Запам’ятайте: червоний зад у павіана не означає, що він революційно налаштований!

Закликаю усіх виборців, котрі сумніваються у щирості дій «Рідного міста», звернути увагу на синхронні голосування «проти» з питань, що стосуються критики президента, уряду, губернатора, резонансних подій у Сумах, які можуть негативно позначитися на рейтингу міського голови, оцінки ситуації 27 січня в місті Сумах, і дійти висновку, що «Рідне місто» – це сателіт партії регіонів, частина її вертикалі, а отже, не має жодного відношення до опозиції.