Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщині завершились змагання юних кінологів (фото)

232

У суботу 1 червня в Сумах розпочався відкритий Чемпіонат з багатоборства зі службовими собаками «Юний кінолог». У змаганнях взяли участь 67 кінологічних пар з 23 регіонів України. В підсумку в командному заліку з багатоборства перше місце завоювала команда ГУНП в м. Київ, друге місце посіла команда ГУНП в Сумській області, третє місце виборола команда ГУНП в Житомирській області.
Спортивне свято, як і очікувалось, видалось цікавим, видовищним та по-справжньому захоплюючим. І не дивно – свої вміння демонстрували 25 команд – головних управлінь Національної поліції 23 областей України, окрім того, цьогоріч до поліцейських команд долучилися команда Збройних сил Україна та цивільна команда з Закарпаття «Замкова вежа».
Юні кінологи зі своїми улюбленцями різних порід – мисливських, службових і декоративних, демонстрували свої навички в подолання смуги перешкод, курсу слухняності («Собака в місті») та захисній справі. Кожен виступ супроводжувався підбадьорливими вигуками з трибун та гучними оплесками.
Як звичайно буває в таких випадках, глядачі гідно оцінили кожен виступ, бо чи не кожен розумів, скільки сил, праці та терпіння потрібно вкласти у виховання та дресирування тварини, щоб врешті вона стала не тільки домашнім улюбленцем, а справжнім другом, відважним захисником та розумним пошуковцем. І все ж таки найбільші симпатії дісталися самими юним учасникам. А наймолодший кінолог, чотирирічний Казаков Кирило з Маріуполя, разом зі своїм вихованцем посів заслужене друге місце у особистому заліку з курсу слухняності.
Загалом же аматори-кінологи зі своїми тваринами настільки яскраво та гарно виступили, що поважному журі довелося непросто визначити найкращих та розподілити призові місця.
Врешті, підсумки змагань визначились наступним чином:
У змаганнях з загального курсу дресирування серед юніорів (15-18 років) перше місце завоювала Клименко Тетяна з Сумщини, 2 місце посіла Овчаркіна Марія з Одещини, третє місце виборов Петах Юліан з Закарпаття.
У змаганнях з курсу слухняності («Собака-компаньйон») «золото» заслужено дісталось Салій Олександрі (Одеська область), «срібло» розділили Швидка Ганна (Харківська область) та Казаков Кирило (Донецька область), «бронза» – у Лєвочкіна Олексія (Черкаська область).
У змаганнях з курсу слухняності в командному заліку перше місце посіла команда Сумської області, друге – команда Донецької області, третє – команда Одеської області.
У змаганнях «Смуга перешкод»
Діти (до 15 років):
1 місце – Шинкарьова Єлизавета, м. Суми.
2 місце – Старостенко Борис, м. Суми
3 місце – Лєвочкін Олексій, Черкащина.
Юніори (15-18 років):
1 місце – Бабенко Костянтин;
2 місце – Овчаркіна Марія
3 місце – Петах Юліан
Командний залік:
1 місце – команда Сумської області
2 місце – команда Закарпатської області «Замкова варта»
3 місце – команда Кіровоградської області.
У змаганнях «Захисна служба»:
1 місце – Діхтярьов Антон, Суми;
2 місце – Курбатова Юлія, Київ;
3 місце – Клименко Тетяна, Суми.
У змаганнях з багатоборства призові місця розподілилися наступним чином:
Вікова категорія «Діти», основний залік:
1 місце – Курбатова Юлія, м. Київ;
2 місце – Швидка Ганна, Харківська область;
3 місце – Мулик Надія, м. Херсон.
Вікова категорія «Юніори», основний залік:
1 місце – Діхтярьов Антон, м.Суми;
2 місце – Клименко Тетяна, м.Суми;
3 місце – Петах Юліан, «Замкова варта», Закарпаття.
У командному заліку перше місце завоювала команда ГУНП в м. Київ, друге місце посіла команда ГУНП в Сумській області, третє місце виборола команда ГУНП в Житомирській області.
Загалом же, жоден зі спортсменів не залишився без нагороди. Подарунки та подяки за підготовку команд отримали також і тренери учасників.
Як зазначає керівник поліції Сумщини Микола Лушпієнко, який і вручив учасникам Чемпіонату подарунки, головне у подібних спортивних заходах навіть не самі змагання чи перемоги, а реальна робота та навчання молодого підростаючого покоління. «Виховується не тільки любов до тварин, чи навички їх дресирування, в першу чергу виховується юна особистість, – підкреслив він. – Прищеплюються такі риси характеру, як воля, терплячість, самовідданість, уміння співпереживати іншій істоті, вміння ставити і досягати мети. Без цього неможлива робота кінолога. Я вважаю, що молодь, яка постійно займається цією справою, переймає від дорослих товаришів та наставників такий досвід, має величезний потенціал. Такими дітьми можна і треба пишатися, їх необхідно всіляко підтримувати та заохочувати, аби у майбутньому вони стали достойною зміною нинішніх правоохоронців».
Тож задоволеними залишились і учасники Чемпіонату, і вболівальники, й пересічні глядачі. Говорять – такі заходи не лише цікаві та видовищні, а й вельми актуальні. З одного боку, вони дають можливість сучасній молоді проявити себе у добрій справі, з іншого – залучають величезну кількість глядачів, котрі у свою чергу, маючи настільки гарний приклад, можуть знайти для себе не просто захоплення, а й справу свого життя.
Організатори змагань стверджують, що з кожним роком на Сумщину приїздить все більше команд з усіх куточків України, їх склад стає ширшим, а самі юні кінологи щоразу демонструють все кращі та більш професійні навички у роботі з тваринами. Тож і на майбутній, п?ятий відкритий Чемпіонат очікують прибуття сильних команд та запрошують сумчан та гостей Сумщини в червні наступного року знову долучитися до видовищного і цікавого спортивного свята, – повідомляє Відділ комунікації поліції Сумщини