Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщині затримують колаборантів та виносять їм вироки

4,728

Пенсіонерку-переселенку, яка вимушено проживає у м. Суми, бо виїхала з м. Енергодар через війну, Зарічний районний суд м. Суми визнав винною у виправдовуванні, визнанні правомірною, запереченні збройної агресії рф проти України, у тому числі шляхом представлення збройної агресії рф проти України як внутрішнього громадянського конфлікту, виправдовуванні, визнанні правомірною, запереченні тимчасової окупації частини території України (ч. 2 ст. 436-2 КК України). Суд затвердив угоду про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченою, отже їй призначено покарання у вигляді позбавлення волі на строк 2 роки з іспитовим строком 1 рік. Нагадаємо, що це саме та жінка, яка під час опитування кореспондентами ТРК «Відікон» до Дня Соборності України з використанням відеозйомки, повідомила, що Україна сама розпочала війну проти своїх людей, також відповідаючи на запитання кореспондента: «Хто агресор?», жінка впевнено відповіла: «Україна». Вирок не набрав законної сили та може бути оскаржений в апеляційному порядку.
А напередодні Великодня СБУ викрила ще одного агента фсб у ході контрдиверсійних заходів на Сумщині. Ним виявився місцевий житель, якого російська спецслужба залучила до негласного співробітництва ще до початку повномасштабного вторгнення. За даними контррозвідки СБУ, зловмисник був завербований під час однієї з поїздок до рф, де він підтримував контакт з росіянином, що працював на фсб. Після 24 лютого 2022 р. чоловік збирав розвіддані про місця базування Сил оборони у прикордонних районах північно-східної частини України та за допомогою закритого чату одного із месенджерів передавав їх ворогу. Насамперед ворога цікавили локації укріпрайонів, фортифікаційних споруд та наявне озброєння українських захисників на території Сумської області. Для збору інформації російський агент об’їжджав населені пункти Сумщини на власному автомобілі. Під час таких поїздок він зустрічався з місцевими жителями, в яких під виглядом розмов на побутові теми розпитував про присутність українських військових у прикордонні. Після цього зрадник виїжджав на місцевість, уточнював інформацію та позначав координати українських об’єктів на електронній карті для передачі потім фсб.
Зрадника затримали, за результатами обшуків у фігуранта вилучили мобільні телефони та комп’ютерну техніку із доказами підривної діяльності на користь окупантів. Слідчі Служби безпеки повідомили затриманому про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Ярослава Максимова, Панорама, №16-2023