Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщині з’явиться перший в Україні ленд-арт парк

688

Перший в Україні ленд-арт парк «Простір Покордоння» відкриється 22 червня в селі Миропілля Краснопільського району Сумської області. Об’єкти для парку створять найвідоміші в Україні ленд-арт художники. Парк буде відкритий для всіх бажаючих.

За словами куратора проекту «Простір Покордоння» Анни ГІДОРИ, ескізи проектів для ленд-арт парку створюються з грудня 2012 року. Частина об’єктів уже готова.

«Сумчанин Костянтин АЛЕНІНСЬКИЙ уже завершив свій об’єкт. Це двері. Двері, що розташовуються одна за одною. З ними говорить вітер, він «залітає» в одні двері, а в інші «вилітає». Готовий також проект Анни СИДОРЕНКО «Гойдалки». Пояснити, в чому його оригінальність, неможливо – потрібно просто приїхати і побачити», – говорить Анна Гідора.

Нині на території ленд-арт парку зводяться три центральні об’єкти. Один із них – стародавня обсерваторія, інший – сонячний годинник, на якому кожен відрізок часу позначений своїми кольорами завдяки різним зразкам ґрунту, глини, крейди.

Ленд-арт симпозіум «Простір Покордоння» проводиться в Сумській області вже 16 років. Але більшість ленд-арт об’єктів «живуть» до найближчого дощу або першої зустрічі з місцевими жителями. Саме тому є необхідність створення стаціонарних парків, на території яких об’єкти зберігалися б упродовж десятків років.

«Такі парки є в Росії, Болгарії, Польщі – одним словом, у багатьох країнах. Наприклад, у Швейцарії під нього виділили територію площею40 га. У нас також з’явиться свій ленд-арт парк», – зазначила Анна Гідора.

Джерело: RegioNews, джерело фото: vk.com/club18676948