Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщині винесли вирок шахраям, які ошукали пенсіонерів

138

Сумською обласною прокуратурою в суді доведено вину двох учасників організованої групи, які за відомою схемою ошукували довірливих пенсіонерів. За вироком суду обвинувачених визнано винним у інкримінованих злочинах та засуджено одного до 7 років, а іншого до 7 років та 8 місяців позбавлення волі з конфіскацією всього майна, окрім житла (ч. 3 ст. 27/ч. 4 ст. 190 КК України).

У ході слідства встановлено та доведено в суді, що чоловік із іншої області організував злочинну схему незаконного збагачення, залучивши до своїх протиправних дій двох жителів м. Ромни. Розподіливши між своїми спільниками обов’язки, організатор у нічний час телефонував переважно людям похилого віку з м. Ромни і Роменського району та, назвавшись близьким родичем, повідомляв, що потрапив до поліції. З’ясувавши, скільки готові співрозмовники віддати за звільнення своєї близької людини, чоловік домовлявся про передачу коштів.

Потім телефонував роменським спільникам, один з яких спостерігав за будинком потенційної «жертви», щоб уникнути викриття, а іншому доручали отримання готівки. У такий спосіб зловмисникам вдалось ошукати 8 осіб, які за звільнення своїх близьких людей віддавали від 5 тис. грн до 10 тис. дол. США, загалом за два місяці шахраї збагатилися на суму близько 350 тис. грн., повідомляє пресслужба обласної прокуратури.

На даний час стосовно організатора схеми триває досудове слідство, він оголошений у розшук.