Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщині розшукують шахраїв, що оформили кредит на ім’я путивлянки

149

Зловмисники використали відому схему «ваша сім-картка заблокована», і, дізнавшись всю необхідну конфіденційну інформацію дівчини, заволоділи чужими грошима.

По допомогу до правоохоронців Путивльського відділу поліції звернулась 22-річна місцева жителька. Вона розповіла, що близько двох місяців тому їй подзвонив невідомий, який представився оператором кол-центру компанії мобільного зв’язку і повідомив, що її номер заблокований. Для розблокування попросив назвати номери телефонів трьох останніх її співрозмовників.

Повіривши незнайомцю, дівчина повідомила всю цю інформацію.
За кілька місяців на поштову скриньку до матері заявниці почали надходити листи від фінансової установи про начебто заборгованість її доньки. Сама ж дівчина стверджує, що ніяких кредитів не брала.

Як встановили правоохоронці, зловмисник заблокував сім-карту путивлянки, а розблокував її вже на своєму мобільному. Маючи доступ до всіх даних дівчини, скористався її особистими даними і оформив на її ім’я онлайн-кредит на дві тисячі гривень. Оскільки борг вчасно не було повернуто, сума позики значно зросла, і тепер замість 2 тисяч вона має повернути майже 11 тисяч.

Працівники поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України, і ведуть пошуки зловмисників, аби притягти їх до відповідальності.

Правоохоронці застерігають громадян в жодному разі не довіряти невідомим телефонним співрозмовником, ким би вони не називались. У разі будь-яких сумнівів класти слухавку, та звертатись на лінію «102».